05 Eylül 2018, 14:33 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Özbekistan’a Tuz Makinası Gönderiliyor

Özbekistan’a Tuz Makinası Gönderiliyor

Özbekistan’a Tuz Makinası Gönderiliyor...İlçemizin sanayi üretimi adına gururu olan Yiğitbaşı Tuz Makineleri; yapmış olduğu Tuz Makineleri ve Tarım Makineleri ile Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde ilçemizin adını duyurmaya devam ediyor.   

Eski Sanayi Sitesinde,  küçük bir işletme olarak kurulan ve zaman içinde büyüyen Yiğitbaşı Tuz Makineleri, gerek yurt içi gerekse yurt dışında büyük rağbet görüyor.

Tuz Makineleri ve Tarım Makineleri sektöründe hem ülkemize hem de ilçemize büyük ekonomik girdi sağlayan kurum,  Orta Asya’nın cazip pazarı Özbekistan’la anahtar teslimli yeni bir anlaşma yaptı. Tuz Makinelerinin yıkama, kurutma, eleme, çuvallama, paketleme ve tablet tuz ünitelerinin sevkiyatını, geçtiğimiz cumartesi günü Özbekistan’ın Novai şehrine gönderdi.   

Yiğitbaşı Tuz Makineleri adına konuyla ilgili konuşan Emrah Yiğitbaşı;  ”Tuz üretim sanayisinde yapmış olduğumuz Tuz Makineleri ile Ortadoğu’da, Orta Asya’da aranan marka olduk. Şimdi de Özbekistan’a gönderiyoruz. Yatırımcı ile yaptığımız anlaşma gereği makinelerimizi 12 kişilik bir ekiple 60 günde tamamladık. Karayolu ile 10-15 gün içerisinde teslim edilecek” dedi.

Orada makinelerin montajını da yaparak tuz üretimine hazır hale getirerek yurda döneceklerini ifade eden Yiğitbaşı; ülkenin farklı yerlerinde düzenlenen fuarlara katılarak markalarının tanımını yaptıklarını,  bu sayede müşteri yelpazesini genişlettiklerini de sözlerine ekledi.

16 ilde 22 bayisi bulunan Yiğitbaşı Tuz Makineleri; geçtiğimiz aylarda Konya Tarım Fuarına katılarak makinelerini tanıtmış, Güney Kore’ye römork ihracatına imza atmıştı.


  6 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2288 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri