29 Ağustos 2018, 14:08 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Vidanjör Çekim Ücretinde İndirim yapıldı

Vidanjör Çekim Ücretinde İndirim yapıldı

Vidanjör Çekim Ücretinde İndirim yapıldı...


Mevlüt Saydam: 15 mahalleye Bala’dan Temiz Su Getirilecek - Vidanjör Çekim Ücretinde İndirim yapıldı

Ankara  Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin almış olduğu kararla, kanalizasyon  açma ücreti 190 TL‘den 25 TL+KDV,  kırsal mahallelerde vidanjör çekim ücreti 15tl+KDV’ye düşürüldü.

Şereflikoçhisar ve Evren ASKİ Bölge Müdürü Mevlüt Saydam gazetemiz görevlisine, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Yeni Sanayi Sitesi’ nin  kanalizasyon yenileme  çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak.

İmara açılan Ömer Halisdemir Bulvarı’ na (eski Ekstaş) içme suyu hattı döşendi. Atık Su-Kanalizasyon Hattı için proje çalışmaları devam ediyor. Proje hazırlandıktan sonra ihalesi yapılarak kanalizasyon hattının döşenmesine başlanacak.

Boğaziçi Mahallesi’nin depo tahliye hattı 450 metre 600’lük beton büz borular kullanılarak tamamlandı.

Yaklaşık 50 km. olan Atık su kolektör hattının ihalesi yapılmış olup yapımına başlanacak.

Program dahilinde tüm kırsal mahallelerde ve yeni yerleşime açılan alanlarda proje ve yapım çalışmalarımız devam ediyor” diyen Mevlüt Saydam sözlerine şöyle devam etti.

“Kuyu ve su depoları için ihale çalışmaları sürüyor. İlçemizin 12 mahallesine kuyu, 10 mahallesine su deposu inşa edilecek.
İlçemizin kuzeyinde bulunan kırsal yerleşim yerlerine,  komşu ilçe Bala Tepeköy Arıtma Tesisi’nden, 15 mahallenin temiz su temini için 90 km hat döşenecek. Hattın proje etüt çalışmaları devam etmekte olup bu mahallelerin su ihtiyacı en kısa zamanda karşılanacak.” dedi.

İlçenin karşısında bulunmasından dolayı karşı köyler diye adlandırılan, Karamollauşağı, Çavuş ve Hamzalı yerleşim yerlerinde PVC borularının sürekli patlamasından kaynaklı yoğun susuzluk yaşandığını da söyleyen Saydam; bu yerleşim yerlerinin 15 km içme suyu iletim hattı projesinin  de tamamlandığını,  2018 yılı içerisinde yenileneceğini söyledi.

Saydam “ASKİ’nin  15 adet olan araç ve iş makinesi filosunu 25’e yükselttik. Araç filomuzun içerisinde değeri yaklaşık 2 milyon TL olan MTS yüksek vakumlu emici ve delici makinemiz Şereflikoçhisar ASKİ Bölge Envanterine halkımıza hizmet vermek üzere hizmete başlamıştır” dedi.

Mevlüt Saydam; ilçenin her noktasına aynı kalitede ve çabuklukta ulaşılıp vatandaşın sorunlarına  müdahale edebildiklerini bunun için gerekli altyapıya sahip olduklarını  belirtirken, “Her geçen gün güçlenen ASKİ Bölge Müdürlüğü 34 kişilik deneyimli ve nitelikli personelin yanı sıra teknolojiden de yararlanarak  günlük ortalama 15 arıza ile ilçe merkezinden köylere kadar  halkımıza 7/24 hizmet etmektedir” dedi.

Sözlerine;” Zaman zaman ilçe sınırları içerisinde içme suyu, atık su ve yağmursuyu hattı çalışmalarımız yapılmakta olup ihtiyaç duyuldukça da çalışmalarımız devam edecektir” diye devam eden Mevlüt Saydam; 
“ASKİ olarak vatandaşlardan beklentimiz kaçak su ile mücadelede bizlere destek verilmesidir. Abone olanlar suyu daha dikkatli kullanıyor fatura bedelini ödüyor. Abone olmayanlar içme suyunu ölçüsüzce kullanıyor  sonucunda su yetersizliği yaşanmasına yol açılıyor. Sadece bu sebeple bazı köylerde susuzluk yaşanmakta, ASKİ tankerlerle depolara su taşımaktadır. Abone olmayanların bir an önce abone olmasını, suyu kaçak kullananların duyarlı  vatandaşlar tarafından ihbar edilmesini istiyoruz. ASKİ Bölge Haber alma birimi telefonlarına 7/24-0312 616 21 96 numaradan ulaşılabilir.” dedi.

  30 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1349 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para