29 Ağustos 2018, 13:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hemşehrimiz MB Başkan Yardımcısı oldu

Hemşehrimiz MB Başkan Yardımcısı oldu

Hemşehrimiz MB Başkan Yardımcısı oldu...
Hemşehrimiz Dr. Uğur Namık Küçük MB Başkan Yardımcısı oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan (Guvernör) Yardımcılığına Hemşehrimiz Dr. Uğur Namık Küçük atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, TCMB Başkan Yardımcılığına Dr. Uğur Namık Küçük getirildi.

Söz konusu atama 1211 sayılı kanunun 29’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldı.

TCMB Başkan Yardımcılığına Atanan Uğur Namık Küçük’ün özgeçmişiyle ilgili basında şu bilgiler yeraldı:

Merkez Bankası Baş Danışmanı olan Dr. Uğur Namık Küçük, Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atandı.

Dr. Uğur Namık Küçük, ekonomi alanında  lisans eğitimini 2004 yılında Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Roma Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra,  2010 yılında Para ve Finans alanında doktora derecesini aldı.

2009 ve 2011 yılları arasında İtalya Ekonomi ve Finans Bakanlığında Finansal Ekonomist olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında iç borç yönetimi ve kamu borcu sürdürülebilirliği konularında çalıştı.

Mayıs 2011 ile Mayıs 2014 döneminde İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. araştırma bölümünde ekonomist, sabit getirili menkul kıymet stratejisti, döviz kuru stratejisti olarak görev yaptı. Haziran 2014’te Türkiye Garanti Bankası A.Ş. araştırma bölümünde Baş Ekonomist olarak görev yapmaya başladı. Ekonomik analiz yanında, makroekonomik ve finansal modelleme üzerine alışmalar yürüttü.
Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Roma Üniversitesinde makro ekonomi, para ve banka, finansal kurumların yönetimi ve istatistik konularında dersler vermiştir. Dr. Uğur Namık Küçük, varlık değerleme, sabit getirili menkul kıymet piyasaları ve gelişmekte olan piyasalarda kredi riski konularında çeşitli akademik makaleler yayınlamıştır.

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına getirilen Hemşehrimiz Dr. Uğur Namık Küçük, İlçemiz sakinlerinden merhum Kasap Hakkı Küçük’ün torunu, Süleyman Küçük’ün oğlu ve Belediye Meclisi Üyesi Ufuk İhsan Küçük’ün de ağabeyidir.

Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


  30 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1819 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para