29 Ağustos 2018, 13:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çiftçilere tanıtım semineri düzenlendi

Çiftçilere tanıtım semineri düzenlendi

Hektaş Gübre tanıtım semineri düzenlendi...


Kılıç Ticaret çiftçilere yönelik Hektaş Gübre tanıtım semineri düzenledi.

Hektaş Trodite Organomineral Gübre hakkında seminer, Bitki beslenme satış temsilcisi Deniz Bakdemir tarafından verildi.

Seminer ilk olarak “Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganıyla Hektaş Ticaret A.Ş. hakkında slayt gösterisi eşliğinde çiftçilere bilgi aktarıldı.

İlacın yanı sıra gübre üretip satışa sunulduğunu belirten Deniz Bakdemir; Türkiye topraklarının bir bölümünün PH değeri bakımından yüksek orana sahip olduğunu, klasik gübrelerin (DAP ve türevleri) içerisindeki fosforun büyük bir kısmı kireçten dolayı bağlandığını belirterek HEKTAŞ gübrenin kullanılmasında herhangi bir sıkıntı olmayacağını dile getirdi.

Neden Organomineral Gübre olduğunu belirten Bakdemir; “Organik maddeler ile toprakta bakteri faaliyetlerini artırır. Toprak yapısında bozulmalara sebep olmaz. Erkencilik sağlar. Toprakta oksijen oranını artırır. Su ve besin maddesi tutma kapasitesini artırır. Çabuk ısınmaya sebep olur. Azot kayıplarını engeller. Hastalıklara karşı mukavemet artar ve sağlam kök ve gövde yapısı sağlar” dedi.

Bakdemir; Hektaş Tradite Gübrelerinin Fiziki ve Granür yapısı mevcut gübreleme düzeneklerine uygun olduğu için nem içermediği için, yapışma yapmadığı için, tıkama yapmadığı için ve toz olmadığı için HEKTAŞ Gübrenin kullanılması gerektiğini özellikle vurguladı.

Deniz Bakdemir, HEKTAŞ Gübre hakkında detaylı bilgi verdikten sonra çiftçilerin sorularını cevaplamasıyla düzenlenen semineri sonlandırdı.

Çiftçiler de, kendilerine faydalı bir seminer olduğunu belirterek hem HEKTAŞ gübre yetkililerine hem de Kılıç Ticarete teşekkür etti.


   30 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 799 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para