15 Ağustos 2018, 13:33 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Çok garip!

Çok garip!

Çok garip!...


   Yaşamsal süreç boyunca bazı hayvanların da insanlara zarar verdiği elbette olmuştur ve 2012 yılında Kulu ilçesine bağlı Yazıçayır köyünde, kuduz hastalığı taşıyan bir kurt tarafından saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmiş olan bir teyzenin yaşadığı acı olay da buna bir örnektir.


   Ve konu hakkında sağlıklı bir şekilde bilimsel bir araştırma yapmak da ne derece mümkündür o ayrı bir tartışma konusu ama benim kişisel olarak merak ettiğim; genel olarak yaşamsal süreç boyunca insanın(!) insana verdiği zararın dörtte birini dahi hayvanlar, insanlara vermiş midir?!

  Sormak gerekirse diktatörlük rejimlerinin inşasında olduğu gibi yüz binlerin ve milyonların katledilmişliği üzerine mevki elde etme yönünde gerçekleştirilen gayriinsaniliklerin, insanlığa darbe indirircesine onur-şeref ve haysiyet kavramlarını hiçe sayarak yapılan hilekarca ve sahtekarca davranışların, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler meydana getirecek nitelikte gıda maddeleri üzerinde hile yapma girişimlerinin;

   Diğer taraftan suçsuz yere adam yaralama ve öldürme, taciz-tecavüz, gasp ve hırsızlık gibi yüz kızartıcı suç fiillerinin açtığı yaraların ve verdiği zararların, genel toplam olarak %1’inin dahi hayvanlar tarafından gerçekleştirilmesi mümkün müdür efendim?!


  16 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1242 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
iş ve aş üzerine iş ve aş üzerine
   Bir zamanlar ilçemizde, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini iş ve aş konusunda...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.127 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para