08 Ağustos 2018, 15:06 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Terör Örgütlerine teslim edilecek gençlerimiz yok

Terör Örgütlerine teslim edilecek gençlerimiz yok

Terör Örgütlerine teslim edilecek gençlerimiz yok...


“Teröre Hep Birlikte Dur Diyelim” konulu toplantı:
Terör Örgütlerine teslim edilecek gençlerimiz yok

İlçemizde Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Şereflikoçhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Merkez ve çevre mahallelerin muhtarlarına “Teröre hep birlikte dur diyelim” konulu toplantı yapıldı.

Konusu Terörle Mücadele olan toplantıda açıklamayı Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubede görevli Polis memuru Levent Bölükbaş tarafından verildi.

Ankara’nın tüm ilçelerinde Terör konulu toplantıyı yapacaklarını belirten Levent Bölükbaş, Şereflikoçhisar’da da muhtarlarla biraraya gelmeyi istediklerini belirtti.

Toplantı da kısaca; Teröre hep birlikte dur denmesi için alo terör ihbar hattı 140 nolu numarayı arayarak, şüpheli durumlarda teröristi ihbar edilmesi gerektiği, böylece huzur ve güvenliğe destek olacakları belirtildi. Ayrıca; Özellikle Gençlerimizin de terör örgütleri tarafından kandırılıp üye olmamalarına karşın dikkatli olunması gerektiği konusu üzerinde duruldu ve; “Bizim terör örgütlerine teslim edecek gençlerimiz yok” diyerek uyarıda bulunuldu.

“Terörü hep birlikte durduralım, yeterki görmezlikten gelmeyelim” diyen Levent Bölükbaş; “Terör nedir? Terör Örgütlerinin eleman kazanma yöntemlerini, Terör Örgütlerinin eylem tarzlarını ve hazırlıklarını, Terör Örgütü mensuplarının ve saldırılarının belirtilerini ve Terör saldırılarını önleme yöntemlerini” tek tek anlattı.

Terörün hedefinin hepimiz olduğunu belirten Levent Bölükbaş, “Alo 140 terör ihbar hattını şüpheli araç, şahıs ve paketlerde aranması gerektiğini ifade ederek bu tür durumlarda ihbar etmek vatani ve vicdani görevimiz olduğunu” söyledi.

Bölükbaş, terör konusunda özellikle gençlere dikkat edilmesi gerektiği, eğer bir gençte değişim olduğu zaman mutlaka ihbarda bulunulması gerektiğini belirtti.

Burada bir örnek veren Polis memuru Levent Bölükbaş; “Ankara’da bir pansiyonda kalan liseli bir kız öğrencinin yaptığı farklı hareket ve davranışları farkına varan öğretmeni tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulunduğunu, araştırmalar sonucunda kızın DEAŞ Üyesi olduğu ve çevresindeki arkadaşlarını da söz konusu terör örgütüne çekmeye çalıştığı tespit edilmesinden sonra yapılan çalışmalar neticesinde de kızı terör örgütünün elinden kurtardıklarını” belirterek; “Bizlerden yardım talebiniz sonucunda çocukları terör örgütünden koparıp kazandırıyoruz. Gençler; evlerine farklı yayınlar getiriyorsa, kendisini odasını kapatıyorsa, bilgisiyar başında fazla oturuyorsa ve kamu görevlilerini düşman olarak görüyorsa.. gibi davranışlarda Emniyet Müdürlüklerine ihbarda bulunabilirsiniz. Bizim terör örgütlerine teslim edecek gençlerimiz yok. Yeterki birlikte hareket edelim” şeklinde konuştu.

Muhtarların da dikkat etmesi gereken hususlar üzerinde duran Levent Bölükbaş; “Köylere girip çıkan yabancılara dikkat edilmesi gerektiğini ve mahalle sakinleriyle sürekli iletişim içinde olarak mahallelerde şüpheli durumlarda mutlaka ihbarda bulunmaları gerektiğini” söyledi.

“Duyarlı olursak çok olumsuz olayların önlenebileceğini, terörün hep birlikte durdurulması gerektiğini, yeterki görmezden gelinmemesi gerektiğini” belirten Levent Bölükbaş, muhtarların sorularını cevaplandırdıktan sonra toplantıyı sonlandırdı.

  9 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 947 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para