08 Ağustos 2018, 14:20 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Alan kazanabilirler miydi?

Alan kazanabilirler miydi?

Alan kazanabilirler miydi?...


   Canavar olarak da adlandırılan kurtların sezileri güçlü bir hayvan olduklarına ve bir kurt’un, eğer koyun sürüsü içindeki köpeklerle başa çıkamayacağını sezerse sürüye yaklaşmayacağına ve bunu 1 km uzaklıktan sezebileceğine dair ifadeleri, köylerde ikamet eden bazı tanıdıklarımdan duyduğumu belirterek şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum:

  
   Kurt’un, sürü içindeki köpeklerle başa çıkamayacağını sezerek sürüye yaklaşıp yaklaşmaması fiiliyatta ne derece geçerlidir o ayrı bir tartışma konusudur ancak, diyelim ki ani bir şekilde sürünün içine dalmış olsa bile, yetişkin 4-5 tane ve tehlike karşısında birbirini arkalama özelliğine sahip kangal köpeklerinin varlığında, bir kurt istediği gibi rahatça hareket edebilir ve canavarlığını gerçekleştirebilir mi?

   Şimdi bu cümleden hareketle söz konusu örneği insanlığa uyarlamak gerekirse tehlikelere, entrikalara ve haksızlıklara karşı birbirlerini destekleme noktasında güçlü bir bilinç yapısına sahip bir insan topluluğunun varlığında ufak bir azınlık, o toplumun içerisinde birtakım canavarlıkları gerçekleştirmek adına rahatça hareket edebilir mi?!

   Müslüman coğrafyası açısından, Müslümanlar arasında güçlü bir dayanışma-yardımlaşma ve saldırılara karşı, saldırıları bertaraf etmek adına topyekun bir şekilde tavır alma bilinci yüksek seviyede olsaydı; kilometrelerce uzaktaki bir Amerika, Müslüman coğrafyasını karıştırabilir ve kanlı eylemleri gerçekleştirebilir miydi ve hatta Müslüman coğrafyasında çıbanbaşı İsrail barınabilir miydi?!

   Ülkemiz açısından ise adaletsizliklere, yolsuzluklara ve entrikalara karşı tepki verme ve tavır koyma şuuru yüksek seviyede olsaydı; gayriinsani yollardan yürüyerek bir şeyler elde etme amacında olanlar, alan kazanabilirler miydi?!


   8 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 923 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para