02 Ağustos 2018, 12:28 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuz Gölü Ultra Maratonu yapıldı

Tuz Gölü Ultra Maratonu yapıldı

Tuz Gölü Ultra Maratonu yapıldı...
Tuz gölü’nde Hındıllı Yaylası Mevkiinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Uzunetap Tanıtım Organizasyonu tarafından “Tuz Gölü Ultra Maratonu” koşusu yapıldı.

27-29.2018 Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yapılan Ultra maraton koşusuna; yurtiçinden ve yurtdışından sporcular katıldı.

“İstanbul’dan geldiklerini, Uzunetap olarak burada olduklarını ve Uzunetap’ın, 2010 yılından beri Türkiye’de ultra maratonlar, spor organizasyonları düzenleyen bir şirket olduklarını” belirten Uzunetap Proje Koordinatörü Selcan Eroğlu;  “Türkiye’de ilk Ultra Maraton organizasyonları düzenleyen şirket olarak buradayız. Yaklaşık 8 yıldır da Türkiye’nin farklı bölgelerinde; İstanbul merkezli olmak üzere Marmaris, Antalya, Muğla, Fethiye, Tuz Gölü, Kapadokya gibi bir çok şehirde bu tür spor organizasyonları düzenliyoruz.

Tuz Gölü, bizim 2012 yılından beri düzenlediğimiz Kapadokya’da çok etaplı bir ultra maratonumuz vardı, Tuz Gölü aslında o bir hafta süren bir maratondu ama Tuz Gölü o etabın günlerinden bir tanesi idi. Daha sonra Tuz Gölü çok sevilince biz de sadece haftasonu olan etabı Tuz Gölü’nde yapmaya karar verdik. İlk geçen yıl yaptık. Yaklaşık 200 kişilik bir katılımla gerçekleştirilmişti. Bu yıl yarışa katılan 1000 kişiyiz. Türkiye’nin ilk 100 mil koşusu tam 164 km ilk kez burada koşuldu ve ayrıca 80 km, 42 km, 21 km ve 10 km olmak üzere toplam 5 kategoride yarışmalarımız gerçekleşiyor.

Biz ekip olarakta çok kalabalığız. Yani sırf bizim 50 kişilik bir ekibimiz var. Burada yaklaşık 20 kişilik bir catring ekibi var, onun dışında sponsorlarımızın ekipleri olmak üzere ekibimiz ve yarışmacılarımızla yaklaşık 2000 kişiyle bu alanın üzerindeyiz diye biliriz.” dedi.

Gazetemiz  muhabirinin; “Çevreyi nasıl görüyorsunuz? Ulaşımınız kolay mı? Geceleri; sinek, böcek gibi rahatsızlık verecek bir şeyler varmıydı?” şeklindeki sorusuna Selcan Eroğlu; “Hem Şereflikoçhisar Kaymakamlığı hem de Belediye biz alana gelmeden önce ilaçlamalar konusunda ve güvenlik konusunda bize her zaman yardımcı oldular. Tuz Gölü bizim çok sevdiğimiz Ultralardan bir tanesi. Zaten katılımcı sayısından da anlayacağınız üzerine sporcular tarafından da çok seviliyor.” dedi.

“Kamu’ya ya da Şereflikoçhisar’a ileteceğiniz bir mesaj var mı?” sorumuz üzerine Eroğlu; “Biz Şereflikoçhisar Kaymakamı başta olmak üzere Belediye ve tüm yerel yönetime çok teşekkür ederiz. Kaymakamlık tamamen sağlık ekiplerini bize görevlendirdi. Jandarma ekipleri hep buradaydı. Onların destekleri olduğu sürece bir yere gittiğinizde bir yerel yönetimin desteğini aldığınız zaman her şey farklı oluyor” şeklinde konuştu.

3 gün boyunca ASKİ tarafından sporcuların bulunduğu yere tankerlerle su götürüldü, zaman zaman itfaiyearacından sıkılan su ile yarışmacı ve konukların duş alması ve serinlemesi sağlandı.

Tuz Gölü Ultra Maratonu, 29 Temmuz 2018 tarihinde sona erdi.  2 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1081 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para