02 Ağustos 2018, 12:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yüzme Havuzu Hizmete girdi

Yüzme Havuzu Hizmete girdi

Yüzme Havuzu Hizmete girdi...
Yapımına önceki dönem Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ zamanında başlatılan ancak bitirilemeyen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, mevcut Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından bitirildi ve Şereflikoçhisarlı halkımızın hizmetine girdi.

İlçemiz yerel basını ile biraraya gelen Belediye Başkanı Ferda Polat, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hakkında bilgi verdi.

“fitnes salonu, yüzme havuzu, fin hamamı, Türk hamamı ve sauna” olan faaliyetler paket şeklindedir. Ve bu paket yetişkinlerde 25 TL, 2-14 yaşlardaki çocuklara 15 TL ücret alıyoruz. Zaman içerisinde de sadece yüzmeye gelecek bir grup olduğu zaman ona göre de farklı bir ücret belirleriz.
Hedefimiz; Şereflikoçhisar Belediyesi olarak para kazanmak değil,  gençlerimize yüzmeyi öğretme, spor alışkanlıklarını daha fazla yerine getirme ve bu imkanı da Şereflikoçhisar Belediyesi olarak kendilerine sunmaktır” diyen Belediye Başkanı Ferda Polat, havuz hakkında şunları söyledi;

“23 Temmuz Pazartesi günü itibariyle yarı olimpik Şereflikoçhisar’ın yüzme havuzu hizmet veriyor. Vatandaşlarımızda güzel bir teveccüh var, memnuniyet var. Bizler özellikle genç arkadaşlarımızın farklı yerlere gitmemesi açısından bu Şereflikoçhisar Belediyesi’nin Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu çok önemli buluyoruz.

Gençlerimizin; hijyenik bir ortamda rahat spor yapabileceği bir alanda vakit geçirebileceği bir mekan oluşturduk. Şereflikoçhisar’da ilk olması, ilkleri de yine AK Parti vasıtasıyla gerçekleştirdiğimiz bizim için önemli ve mutlu edici. Allah izin verirse okullarımızın açılmasıyla birlikte hedefimiz, bütün yeni yetişen çocuklarımıza burada yüzme eğitimi vermek ve yüzmeyi de öğretmek. Zaman içerisinde gençlerin daha büyük, tam olimpik yüzme havuzu talepleri var.

Burada yüzme hocamız, eğitimini almış ve sertifikalı arkadaşımız burada görev yapmakta. Allah izin verirse 15-20 gündeki vatandaşlarımızın çok teveccüh gösterdikleri bir alan. Başka yerde olmadığı için bir yığılma var. Bir ay sonra saat olarak vatandaşlarımız “ben şu saatte yüzmeye geleceğim” diyen insanları biraraya getirerek 20’şer, 30’şar gruplarla halinde inşallah yüzme eğitimi de vereceğiz.

Pazar günleri bayanlara yönelik hizmet veriyoruz. Daha sonra talep olduğu zaman hafta içerisinde Çarşamba günleri de düşünüyoruz.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; İlçemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Herkesi bekliyoruz.”


  2 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2025 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.032 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para