02 Ağustos 2018, 12:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Genç Mühendis yumurtacılık yapıyor

Genç Mühendis yumurtacılık yapıyor

Genç Mühendis yumurtacılık yapıyor...
Ankara’da özel sektörde Ziraat Mühendisi olarak çalışan İrfan Sabri Yılmaz ailesinin desteğini alarak tavuk çiftliği kurdu. Kendi ürettiği yumurtaları kendi imkanları ile pazarlıyor.

İrfan Sabri Yılmaz Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Özel sektörde 2012 yılında Ziraat Mühendisi olarak 5 yıl çalıştı. Ülkemizin bir çok bölgesinde arazi kamulaştırmasında uzman olarak çalışan Yılmaz, ani bir kararla özel sektördeki işini bıraktı. Kendi mesleğiyle  ilgili olan yumurta tavukçuluğu yapma kararı aldı.

Genç Mühendis, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne başvurup, Karamollauşağı Yolu üzerinde, şehre  4 km. uzaklıktaki 1 dönümlük alanda yumurta tavuk çiftliğini  kurdu. Anne ve babasının desteğini alarak 72 metrekarelik kapalı alana 450  Atak-s cinsi yumurta tavuğu ile üretime başladı.

Günlük ortalama  400 yumurta ürettiklerini söylen İrfan S.Yılmaz “Özel sektörde 5 yıl çalıştım.Arazi kamulaştırmada ülkemin görmediğim   yeri kalmadı. Ani bir kararla kendi bölümümle ilgili bir alanda çalışmak istediğimi ailemle paylaştım. Doğayı, hayvanları sevdiğimden tavukçuluk yapmaya karar verdim. Bu kararların alınmasında en büyük desteği ailem verdi” dedi.

2017 yılında, serbest gezen tavuk yumurtacılığı için başlanan çalışmalarla  2018 yılında Tarım İl Müdürlüğünden 1 numara serbest gezen tavuk yumurtacılığı üretim belgesini  aldığını ifade eden İrfan Yılmaz “ürettiğim yumurtaları Ankara’da, cumartesi pazarında ve ilçemizde bana  destek veren iş yerlerinde pazarlıyoruz” şeklinde konuştu.

Tavuk çiftliğinde ailesiyle birlikte üretimi yapan İrfan S.Yılmaz “Kendi mesleğim olan tavukçuluk emek isteyen bir iş. Elimden geldiğince aileme yardımcı oluyorum. Önümüzdeki yıllarda üretim kapasitemizi arttırmayı, yumurtacılık sektöründe marka olmayı hedeflediklerini” belirtti.  


  2 Ağustos 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1470 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ali AKÇA
Değerli arkadaşım,

öncelikle mesleğinle ilgili bir girişimcilik yapıp üretici olmaya karar verdiğin ve bunu gerçekleştirdiğin için seni kutluyorum.
Her şey bir kıvılcımla başlar. bir fikir belirir ve hayata geçiririz. ben böyle özel bir ürtimden fazla anlamam ancak işletme, işletmecilik ve finans konularında yıllara dayalı tecrübem vardır.
Bir şey yapıyorsan gerçekten küçükte olsa doğal ve modern şartları birleştirip daha organize olarak ürünler pazarlanabilir. Ben şahsen haftada 20 yumurta tüketen birisiyim. Ancak 400-500 yumurta bir apartmana bile kolayca satılacak sayıdadır. örneğin; bir apartmana belirli günlerde gelip böyle sayıda bir yumurta satılabilir.
Ankara'ya geldiğinde size çay ikram edip sohbet edebiliriz.
e-posta ile haberleşelim.
selamlar...
Serkan YILMAZ
Başarılar dilerim..
ilçe olarak bu arkadaştan alışveriş yapalım gelin ilçemizin adı tavuk sektöründe aranan marka olsun hayırlı olur be arkadaşım
Ayhan
Yakışır çiko
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para