25 Temmuz 2018, 14:27 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Gurbetciler Pazarı canlandırdı

Gurbetciler Pazarı canlandırdı

Gurbetciler Pazarı canlandırdı...


Yaz mevsiminin gelmesi nedeniyle ilçemize izine gelen gurbetçilerimiz halk pazarını da canlandırdı.

Halk pazarını gezen gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, hem Pazar esnafıyla hem de vatandaşlarla görüşerek; gerek ürünlerin fiyatlarından gerekse satışlardan memnun olup olmadıkları ve sıkıntılarının olup olmadıkları hakkında bilgi aldı.

SATIŞLARDAN MEMNUN OLAN DA VAR OLMAYAN DA
Kimi Pazar esnafı satışlardan memnun iken kimi esnaf da satışlardan memnun olmadığını dile getirdi.

24 Haziran seçimlerinden önce kilosu 7-8 lira olan kuru soğan ve patatesin bugünlerde düştüğünü belirten Pazar esnaflarından Yasin Aksoy; “Seçimlerden önce kilosu 7-8 lira olan kuru soğan ve patatesin kilosu 2 – 2,5 lira bugünlerde. Halkımızda patates ve soğanın fiyatının düşmesinden dolayı da memnunlar. Biz de satışlarımızdan memnunuz. Vatandaşlar önceden 1 kilosunu 7 liraya aldıkları patates ve kuru soğanı şimdilerde 5 kilosunu 10 liraya alıyorlar.
Ben bir Pazar esnafı olarak kendi adıma söylüyorum ki, her zaman söz verdiğimiz gibi her daim ucuza ürün satışlarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Güven Öztürk isimli Pazar esnafı da; “soğan 1 lira - 2 lira, patates 2 lira 1,5 lira, fasulye 3 lira, biber 3 lira. Fiyatlarımız gayet uygun. Burada vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Ama satışlarımızdan fazla memnun değiliz.” dedi.

BELEDİYE’YE VERDİĞİMİZ SU PARASINA DEĞMEZ
Köylü pazarı kısmındaki esnaflarda, satışlardan memnun olmadıklarını belirterek; “Satışlarımız, Belediye’ye verdiğimiz su parasına değmez” diyorlar.

Kimisi Palazobası Mahallesinden kimisi Hamzalı, kimisi Aliuşağı, kimisi Eley, kimisi Üzengilik, kimisi de İlçe merkezinden kendi yetiştirdikleri ürünü pazarlayan vatandaşlar satışlarının iyi olmadığını belirterek; “biber 5 lira ya da 4 lira, kelek 6 lira, Armut 3 lira, fasulye 5 lira, domates 3 lira, salatalık 2,5 lira, domates 3 lira, patates 3 lira. Satışlarımızdan memnun değiliz. Belediye’ye verdiğimiz su parasına değmez, elektriğe değmez. Emeklerimizin karşılığını alamıyoruz.” diyorlar.

HABER YORUM;
Pazar yerinde gurbetçilerimizin arttığı ve ürünlerin fiyatlarının da düştüğü gözlemlendi.

Bir notta Belediye Başkanı Ferda Polat’a.
Geçen yıllarda Pazar yerinin üst kısmının yapılması ve kenarlarının kapatılması için ihale yoluyla bir firmaya verilmiş ve yapılmıştı.

Ancak Pazar yerinin üst kısmında yine geniş geniş boşlukların oluştuğu ve yağmur sularının Pazar yerinin içine dolduğu ifade ediliyor.

Vatandaşlar, Pazar yerininin son halini Belediye Başkanı Ferda Polat’ın görmesini ve gereğini yaptırmasını istediklerini dile getiriyorlar.


   26 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1179 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para