25 Temmuz 2018, 14:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yusuf Coşkun Çalışmalar hakkında bilgi verdi

Yusuf Coşkun Çalışmalar hakkında bilgi verdi

Yusuf Coşkun Çalışmalar hakkında bilgi verdi...


2014 yerel seçimlerinde Yeşilova Mahallesinden aday olup muhtar seçilen Yusuf Coşkun seçimlerden bu yana  mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yusuf Coşkun gazetemiz görevlisine şunları söyledi: “Mahallemizin en büyük sorunlarından biri olan alt yapı sorununa  öncelik verildi. Büyükşehir Belediyesi ASKİ yetkilileriyle görüşerek Turgut Özal caddesi, Nemrut, Koçhisar, Çelik, Kaan, Lodos Sokakları ile Tekke Çeşmeye kadar 3200 metre kanalizasyon döşendi. Bu çalışmalarda Nemrut Sokakta 250 metre kadar döşenmemiş kanalizasyon kaldı.Onun da en kıza zamanda yapılması için ASKİ’ den sözü alındı. Mahallemizin E-90 Karayolu kenarında bulunan, 64 daireli  İrem Sitesi  alt yapı ve yol sorunları Büyükşehir ve İlçe Belediyemiz tarafından çözüldü” dedi.

Muhtar Coşkun “Mahalle olarak  sorunlarımızdan biri asfalt sorunu idi. E-90 Karayolu tali yolunun asfalt olması mahalle sakinlerinin en büyük talebiydi. Asfaltımız büyük bir hızla atıldı. Asfalt olmayan yollarımıza sathı asfalt atılması da bir nebze olsa çözüm oldu. Mahallemize bağlı Kaldırım, Hındıllı Yaylası yollarının yapımına başlandı.  Hındıllı Yaylası ve  E-90 Karayolu arasının da en kısa zamanda asfalt yapılacağı sözünü aldık.
Mahallemizde eski, virane durumda olan evlerden mahalle sakinlerimizin şikayetleri vardı. Meçhul insanlar tarafından kullanıldığını tespit ettiğimiz yedi  virane ev, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin yardımlarıyla yıkıldı “ diyen Muhtar Yusuf Coşkun sözlerine şöyle devam etti:
“E-90 Karayolu üzerinde bulunmamız  nedeniyle mahallemizin çevre düzenlemesine, temizliğine ayrı bir önem veriyor ve  her şeyine dikkat ediyoruz. Buradan geçen  yolcuların lavabo ihtiyaçlarını karşılamaları  için,Terminal Camii’nin tuvaletlerini yenileyerek hem camii cemaatine hem de  yoldan geçen misafirlerimize  temiz, modern, kullanışlı hale getirdik.” dedi.

Mahallede yardıma muhtaç aileleri tespit ederek, çeşitli kurum ve yardım severlerden, bayramlarda ve muayyen zamanlarda yapılan gıda ve nakdi yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verdiklerini de belirten Coşkun;  “Mahallemizde cenaze, düğün ve benzeri etkinlikler için muhtarlık olarak 15  masa, 150 sandalye ve çadır siparişi verildi. Muhtarlık olarak  mahalle sakinlerimizin kullanımına hiçbir ücret istemeden sunacağız” dedi.

Çocukların bizim geleceğimiz olduğunu ifade eden Coşkun;  “Onlara sağlıklı, yaşanır bir mahalle yaratmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunlardan biri çocuk parkı.  Mahallemizde  iki tane parkımız var. Pazar yerinde bulunan parkta, çocuklarımız için oyuncaklar, yetişkinler için spor aletleri yenilenip  sakinlerimizin hizmetine sunulmuştur. İleriki günlerde park sayımızı artırarak çocuklarımızın güvenle oyun oynayabilecekleri parklar kuracağız” dedi.

Yusuf Coşkun; Mahalle Muhtarı seçildikten sonra mahallenin sorunlarını Büyükşehir ve İlçe Belediyemizin yardımları ile çözdüğünü  belirterek yardımlardan dolayı teşekkürlerini ifade etti.    26 Temmuz 2018

  Yönetici tarafından yazılan bu haber, 940 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para