25 Temmuz 2018, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yeni Sanayi’den Şikayet Var

Yeni Sanayi’den Şikayet Var

Yeni Sanayi’den Şikayet Var...
Yeni Sanayi Sitesi esnafları kanalizasyon  giderlerinden şikayetçi. 4. Blok da halı yıkama işiyle uğraşan Yasin Süslü de bunlardan birisi.

Süslü gazetemiz görevlisine içini dökerken şunları anlattı; “ Başkent Elektrik’in, sanayi sitemizin elektrik hatlarını  yerin altına alması sırasında kanalizasyon bacaları toprakla doldu.
İş yerindeki kanalizasyon hattım ile kanalizasyon bacasının arası  geçtiğimiz günlerde tıkandı.
Durumu ASKİ’ye bildirdim. Burası sana ait sen kendi imkanlarınla açacaksın dediler. Bunun üzerine iş yerim ile dükkanımın önünde bulunan bacayı 250 TL ücret karşılığında açtırdım. Sorunum çözüldü derken, bu seferde baca ile yoldan geçen kanalizasyon hattı tıkalı olduğundan kanalizasyon dükkanımı bastı.
Yetkililere arayarak durumu anlattım. Kendileri gelip yerinde gördüler. Bu sefer de temizlenmesi için ASKİ’ye 190 TL yatırmamız gerektiğini söylediler.” dedi.  

Süslü; İş yeri ile kanalizasyon bacası arasındaki yerin  kendine ait olduğunu bundan kaynaklı tıkanıklığı açtırdığını;  baca ile ana logar arasının da ASKİ ye  ait olduğunu  ama ASKİ’nin de  tıkanıklığı açmak için  190 TL ücret istediğini bu yüzden de açtırmadığını öylece kaldığını ifade etti.

Ani bastıran  yağmurdan kanalizasyon giderleri  tıkalı olduğu için  iş yerlerini suların bastığını belirten Yasin Süslü “Sanayi Sitemizin alt yapısı yok. Kanalizasyon  sorunu bir tek benim sorunum değil. Esnafların  hepsi şikayetçi. Dükkan önlerimizdeki kanalizasyon bacaları toprak ve sanayi atıkları ile kapalı. Sağlıklı çalışan kanalizasyonumuz yok. Sanayimize yakışmayan bir durum bu. Dışarıdan gelen müşterilerimize lavabolarımızı kullandıramıyoruz. Yetkililerden sorunumuzun bir an önce giderilmesini  istiyoruz” dedi.  


  26 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 908 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para