18 Temmuz 2018, 14:07 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuz Gölü'nde gün batımı ve dolunayda gece düzenlenecek

Tuz Gölü'nde gün batımı ve dolunayda gece düzenlenecek

Şereflikoçhisar Gecesi Düzenlenecek...
Gün Batımı ve Dolunayda Tuz Gölü Şereflikoçhisar Gecesi Düzenlenecek.

Şereflikoçhisar Kadın Girişimciler Derneği tarafından “Gün batımı ve dolunayda Tuz Gölü Şereflikoçhisar Gecesi” isimli bir program düzenlenecek.

28 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan söz konusu program hakkında açıklama yapan Şereflikoçhisar Kadın Girişimciler Derneği Başkan Yardımcısı Nezahat Göçmen şunları söyledi;

Merhaba Değerli Hemşehrilerim,
Onur konuğumuz değerli sanatçımız GÜLŞEN KUTLU...
İlçemizde kurmuş olduğumuz “Şereflikoçhisar Kadın Girişimci Derneği” olarak 28 TEMMUZ 2018 Tarihinde GÜN BATIMI ve DOLUNAYDA TUZ GÖLÜ ŞEREFLİKOÇHİSAR GECESİ yapmayı planladık. Derneğimiz yeni kuruldu. İmkanlarımız ölçüsünde sizlerin de desteği ile bu gecede buluşmayı hedefliyoruz. İlçemizin kültürüne katkıda bulunmak ve gelenekselleştirmek amacındayız.

HAYATIMIZA BEYAZ MOLA
Tuz gölünde yapacağımız çöl yemeği için saat 17.00’da ilçemiz meydanında toplanıyoruz.
Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!
Gün batımını izlemeye giderken Koçhisar’ımıza özgü müziğimizi dinliyoruz.

Araçlarla Tuz Gölü kıyısından giriş yapılacak. Beyaz, pembe ve morumsu renklerin güneşle dansının büyüsüne yolculuk var. Güneş ufuk çizgisinde yok olurken; açık mavi laciverte, sarı turuncuya dönüştüğü an sizi başka diyarlara götürecek. Çünkü Tuz Gölü’nün duruluğu ve doğallığı, büyüleyici görüntüsü, güneşin battığı saatlerde ortaya çıkıyor.

Saklanmaya hazırlanan güneşin gönderdiği son ışınlar, gölün üzerine uzanırken birbirinden harika fotoğraflar çekmek üzere göl üzerinde anlar anılara dönüşecek. Gün batımında müthiş yansımalar ve olağanüstü renklerle bezenmiş karelerini yakalama şansımız var.

Uçsuz bucaksız kocaman Tuzdan Çöl düşünün! Çıkarın ayakkabılarınızı ve içine girin. Yanınızda bir çift terlik mutlaka bulundurun.

Dolunay bize merhaba dediği anda kurulan parkurda sıraya geçerek yemeklerimizi alacağız. Yöresel bulgur pilavımız olacak. Yemek sonrası ise ortadaki sahnede yöresel oyunlarımız sizleri bekliyor. Saz bizim söz bizim olacak. İsteyen şiir okuyacak. İsteyen türküsünü söyleyecek.

Dolunayın olduğu gece fenerleri - mumları yakıp, Tuz gölü kıyısında yürüyeceğiz. “Kara kaş altına çekmiş sürmeler “ türküsü arka fonda olacak.

Sevgili kadınlarımız ellerinize kına yaptırmak isterseniz ücretsiz olacak. Kına yaklaşık bir hafta dayanıyor.

Bize armağan edilen bu cevher üzerindeki anlarımızı hatıralarımıza ve fotoğraflara kaydederek avuçlarımızda bir avuç tuz ile “Tekrar buluşmak” üzere diyerek ayrılacağız.

Yemek ücreti belirlenecek.
Katılmak isteyenler için ulaşım belediyemiz tarafından sağlanacaktır. Yapıcı eleştiriler ve tavsiyelerle yanımızda olacağınızı biliyoruz.

Gelecek yıllarda turizmde; Tuzda balık, tuzda tavuk için hazırlıklar başlatacağız. Damat kahvesine ilk tuz atılan yer olan ilçemizde konuklara kahve ikram edeceğiz. Farklı düşünüş biçimleri olacaktır.

Fikirlere açığız. Sponsor olmak isteyen değerli hemşehrilerimiz, dernek başkanımız Sayın Meryem Zorlu ve şahsıma ulaşabilirsiniz. Her anlamda desteğe ihtiyacımız var. Küçük desteklerin katkısı çok büyük olacaktır. Birlikten kuvvet doğar.

Derneğimizi destekleyen Hisar Tohumculuk Aslan Bekir Emekçi’ye sonsuz teşekkürler...

Avuçlarımıza minik kınalar koyacak bir kaç bayan arkadaşa ihtiyacımız var. Gecede yapacağımız yemek için henüz görüşmelerimiz devam ediyor. Ön yargıdan uzak, gecemizde buluşmak dileğiyle.
(Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. DUYURULUR) Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Saygılar...
Programda küçük değişiklikler yapılabilir. Bilginize...


  19 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1445 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Asım temiz
Tebriklerr
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para