18 Temmuz 2018, 13:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

TMO Ajans Amirliği’ne atama yapıldı

TMO Ajans Amirliği’ne atama yapıldı

TMO Ajans Amirliği’ne atama yapıldı...
İlçemiz Toprak Mahsulleri Ofisi Ajans Amiri olarak görev yapan Muhammet Görkem’in emekli olmasının ardından boşalan koltuğa, Aksaray TMO Şube Müdürlüğü’nde mühendis olarak görev yapan Semih Sezer Alan müdür vekili olarak atandı.

Aksaray ilinin Yenikent Beldesi’nden olan Semih Sezer Alan; 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden mezun. 2015 yılında  Aksaray Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü’nde Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak görev yapan Alan;  18 Haziran’da ilçemizde göreve başladı.   

Gazetemiz görevlisi ile görüşen Semih Sezer Alan şunları söyledi; “Hasat yapılan hububat Kan Tarım Lisanlı Depoculuk tarafından TMO adına alınıyor. TMO Ajans Amirliği olarak nohut alımı yapıyoruz. Nohudun kalitesine göre fiyatlar değişiyor. TMO açıkladığı 3250 krş, desteklerle 4004 krş yükseliyor.
İlçemiz  merkez ve köylerle toplam 150 bin dekara ekim yapıldı.Üreticilerle yapılan görüşmelerde dekara 100 kg ile 110 kg ürün alındığı ifade edildi. TMO olarak şu ana kadar 550 bin ton alım yapıldı” dedi.

Evren İlçesinde bulunan TMO alım merkezinde 500 ton  arpa ve  buğday alımının tamamlandığını da belirten Ajans Amir Vekili Semih Sezer Alan, sekiz kişilik bir ekiple alımların devam ettiğini, görevini en iyi şekilde yerine getirmek için gayret göstereceğini  ifade etti.  19 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 854 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para