11 Temmuz 2018, 14:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mezuniyet töreni düzenlendi

Mezuniyet töreni düzenlendi

Mezuniyet töreni düzenlendi...
Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde
MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ

2018 yılı içerisinde Aksaray Üniversitesi’nden ayrılarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanan Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi ortak olarak yılsonu mezuniyet töreni düzenledi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak ilk defa düzenlenen mezuniyet töreni, Gençlik Merkezinde yapıldı.

KONUŞMALAR;
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak protokol konuşmaları yapıldı.

Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğretim Üyesi Murat Yıldız bir konuşma yaptı.

Yıldız konuşmasında; “Eğitim, toplumda nitelikli, donanımlı insan yetiştirmektir. Biz eğitim ve öğretim diye ikiye ayırırız bu işi. Öğretim bilgilerimiz ağır kapsar. Eğitim ise daha çok kişilik ve ruh yapısı olarak düzgün insanlar olmamızı amaçlar.
Sevgili Gençler, bundan sonraki hayatınızda önünüzde bir çok fırsat çıkacak, meslek sahibi olacaksınız. Bizim iki tavsiyemiz var. Birincisi, ne iş yaparsanız yapın ama mesleğinizi iyi yapın, mesleğinizde en iyisi olun.
İkincisi ise asla ve asla dürüstlükten ve doğruluktan vazgeçmeyin. Bundan sonraki hayatınızda ve mesleki hayatınızda size başarılar diliyorum.”dedi.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Müdürü Doç.Dr.Mehmet Ali Aktaş da konuşmasında; “Bugün sizlerle bir yandan sevinci, gururu, mutluluğu diğer yandan da hüznü paylaşacağım.
Sevinçliyim, gururluyum, mutluyum. Çünkü okulumuzun güzel kalpli gençlerinin bir bölümünü bugün mezun ediyoruz.
Kişi olarak ifade etmeliyimki okulda şimdiki adı ile Fakültede bulunduğum hiçbir zaman diliminde kapım öğrencilerime kapanmadı ve öğrencilerim beni, her ortamda ulaşılabilecek olarak gördüler. Onlarla sürekli iletişim içerisinde olmak için gayret gösterdim. Zira onlar benim için oldukça önemli oldular ve böylede olacaktır.

Aksaray Üniversitemiz Rektör Prof.Dr.Yusuf Şahin hocamızın talimatları doğrultusunda başlattığımız Yüksekokulumuzun Fakülteye dönüştürülmesi konusunu ikinci denemede başardık. Bu konuda öğrencilerimizin de talepleri karşılanmış olup, bundan dolayı mutluyum.
Hüzünlüyüm çünkü, mezunlarımızın saygıdeğer aileleri ve yakınları bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızla gurur duymalısınız. Zira evlatlarınız sizlerin fedakarlıklarını boşa çıkarmadılar.

Kıymetli meslektaşlarım;
Akademik etkinliği ölçecek yegane mekanizmanın mezunlarımızın mezuniyet sonrası sınamalardaki başarı seviyeleridir.
Yüksekokulumuz, yeni adlandırma ile Fakültemiz öğrencilerine-mezunlarına verdiğiniz katkı için teşekkür etmek istiyorum.

Sevgili mezunlarımız;
Bugünden sonra birçoğunuzun alışık olmadığı bir yaşam başlayacak. Bunu güzelleştirmek bunu verimli kılmak, bunu başarılı kılmak ve sürekliliğini sağlamak genellikle sizin elinizde.
Sizlere derslerde de ifade ettiğim bir sözü yinelemek istiyorum; ne iş yaptığınızdan ziyade o işi nasıl yaptığınız çok önemlidir. Bir başka ifade ile sevgili gençler; her ne iş yapıyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterin.
Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki yaşantınızda da insan onuruna yakışmayan, etik dışı, gayri yasal iş ve davranışlardan uzak durun.
Biz akademisyenlerin performansı sizlerin başarıları ile ölçülebilir, eminimki sizler önemli projelere imza atacak, yaşantınız boyunca önemli başarılar elde edeceksiniz. Ya da başarıyı oluşturmak için en üst seviyede gayret göstereceksiniz.

Sevgili mezunlarımız; Sizleri seviyor ve sürekli başarı sağlamanızı arzu ediyoruz. Bu dilek aynı zamanda ülke verimliliği içindir. Sizlere her koşulda başarı diliyoruz. Yolunuz açık olsun.”şeklinde konuştu.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yard.Prof.Dr.Fatih Vehbi Çelebi de; “Değerli öğrenciler, sizin başarınız bizim başarımız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2010 yılında kurulmuş, genç bir Üniversite olmasına rağmen 8 sene sonra çok ciddi bir gelişim göstererek bir çok bölümde puan ortalamasında Türkiye’nin ilk beş veya ilk 10’a giren öğrencilerin eğitim aldığı bir yer haline gelmiştir. Tabiki Şereflikoçhisar’ımızda Yüksekokulumuz ve Fakültemizde bize katıldı. Biz bundan çok mutlu olduk. Ve sizi de ailemiz olarak görmeye başladık. Burada sizin için elimizden gelen her türlü hizmeti ve yardımı esirgemeyeceğiz.
Ben her zaman problem çözücü oldum. Hiçbir zaman problem yaratıcı olmadım. Sizi de, iş yaşamınızda birinci olarak sabrı ikinci olarakta problem çözmeyi başardığınız takdirde çok iyi yerlere geleceğinizi düşünüyorum.
Bir öğrenci Velisi de; Değerli hocalarım, bizim çocukları okuttunuz, bilgi verdiniz. Cahillikten kurtardınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. Ve sizleri alkışlıyorum” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL TÖRENİ
Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Önce Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi sonunda dereceye giren öğrenciler sahneye davet edildi.

İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Süleyman Kerim Uygur birinci, Yerel Yönetimler Programı öğrencisi Abdul Samed Güngördü ikinci ve Yerel Yönetimler Programı öğrencisi Fedat Asman üçüncü oldu.

Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi sonunda dereceye giren öğrenciler takdim edildi.

Bankacılık ve Finans Bölümü öğrencisi Ferdi Şirin birinci, Bankacılık ve Finans Bölümü Öğrencisi Aliye Savcı ikinci ve Bankacılık ve Finans Bölümü Öğrencisi Ümit Horoz üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildikten sonra diğer mezun olan öğrencilerde sahneye teker teker davet edilerek ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninden sonra öğrenciler, sahnede keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutlamalarının ardından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Yerleşkesi mezuniyet töreni sona erdi.


   12 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1117 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]