11 Temmuz 2018, 14:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Vatandaş isyanlarda:Bizi tozdan kurtarın!

Vatandaş isyanlarda:Bizi tozdan kurtarın!

Vatandaş isyanlarda:Bizi tozdan kurtarın!...
Hacıembiya mahallesi ile Yeşilova Mahallesi arasındaki kaldırım yolu üzerinde bulunan bozuk yoldan dolayı vatandaşlar, “bizi tozdan kurtarın” diyerek isyan ettiler.

Turgut Gezgen, Ahmet Alıcı, Abdullah Mutlu, Veysel Ünver, İshak Gürel, Köksal Yalman, Tahsin Yöndem, Üçler Yücel, Müjgan Kalkan ve Hidayet Karakaya isimli mahalle sakinleri, gazetemiz muhabirine, yaklaşık bir yıldır nasıl çile çektiklerini anlattılar.

Belediye tarafından söz konusu yolun yaklaşık bir yıl önce yapılmak için kazıldığını hatta yolun üzerine toprak serildiğini ancak bu zamana kadar yapılmadığını belirten Mahalle sakinleri; “Yaklaşık bir yıl önce yapılmak üzere yolumuzu kazdılar. Toprak da serdiler ancak yapmadılar. Mahallemiz kışın çamurdan yazın da tozdan geçilmiyor.

Kaldırım yolu üzeri olduğu için tuz firmasına giden tırlar olsun, çöp arabaları olsun hepsi yoldan geçerken toz yapıyor. Üstelik hızlı gidiyorlar. Yolun üzerinde bir tane cami var.

Camideki Kur’an Kursuna çocuklarımız geliyor. Çocuklarımız tehlike içinde. Bu nedenle yola hız kesici de konulsa araçların hızlı gitmesi önlenir.”dediler.

İshak Güler isimli mahalle sakini de; “Nisan Ayı gibi Kaymakam Sedat Yıldırım ile yol için görüştüğünü, kendisinin yolun 28.04.2018 tarihine kadar yapılacağını söylediğini, ancak daha bugüne kadar yapılmadığını,

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın da ramazan ayı içerisinde mahalleyi ziyaret ettiğini, sorunu bildiğini, pazartesi ya da Salı günü yapılacağını söylediğini ama hangi pazartesi ya da Salı olacağını söylemediğini, kaç pazartesi Salı günü geçtiğini, ramazan ayından sonra yolla kimsenin ilgilenmediğini,

Bahçesinde bulunan sebzelerin tozlandığını ve 3-4 güne bir suyla yıkadıklarını belirterek; “Belediye Başkanımız ya da Kaymakamımız gelsinler de kendileri bizzat yolumuzu görsünler, yaşasınlar. O zaman anlarlar bizim halimizi” dediler.

Tozdan dolayı daha temizlik yapamadıklarını dile getiren mahallenin bayanları da yıkanan çamaşırları da evin içine astıklarını dile getirdiler.

Yol üzerine mutlaka hız kesicilerin de konması gerektiğini belirten mahalle sakinleri, yol üzerinde hem vatandaşların hem de çocukların kazaya ramak kalmaması için kaldırım bulunması gerektiğini özellikle vurgulayarak yetkililerden yolun yapılmasını istediler.

Hatta söz konusu yol üzerinde bulunan TEDAŞ’a ait olduğu söylenen logarın kapağının açık olduğunu dile getirerek; “Kaçıncı devirde yaşıyoruz? Burayı Belediye’ye dediklerini ama kapak koymadıklarını, yarın birgün oraya herhangi bir çocuğun düşmeden  kapağın yapılması gerektiğini “dile getirdiler.

Gerek Belediye Başkanlığına gerekse Kaymakamlığa söz konusu yolun yapılması için gide gide yol yaptıklarını, ancak bir sonuç alamadıklarını dile getiren mahalle sakinleri, son çare olarak gazetemiz aracıyla seslerini duyurmak istediler.


  12 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1053 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]