11 Temmuz 2018, 14:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sinek ve haşarelere karşı ilaçlamaya hız verildi

Sinek ve haşarelere karşı ilaçlamaya hız verildi

Sinek ve haşarelere karşı ilaçlamaya hız verildi...


Şereflikoçhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ile birlikte havaların ısınması nedeniyle sinek ve haşere ilaçlamalarına hız verdi.

Yapılan etkin ilaçlama çalışmalarıyla haşereler aracılığıyla bulaşan hastalıklarında önüne geçilmesi amaçlanırken, Şereflikoçhisar Belediyesi ekiplerinin, sinek ve haşerelerle mücadelede en doğru zaman olan larva döneminde yoğunlaştırdığı çalışmalarla zararlı canlıların üremesinde önüne geçildiği belirtildi.


Haşereyle mücadele ederken muhtelif yerlerde dezenfekte çalışmalarını da titizlikle sürdüren Şereflikoçhisar Belediyesi’nin 8 personel ve 2 ayrı ekiple çalışmalarına devam etiği belirtildi.

Ekiplerin özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu merkezdeki 17 mahalle ile 47 köy (mahallelerde) çalışmalarını yoğunlaştırdığı ifade edildi.

212 bin hektarlık alanda etkin bir mücadele gerçekleştirilirken vektör üremesine müsait olan alanları tespit ederek, ilaçlama işlemi gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda foseptik, rogar, Pazar yerleri, parklar, göl, baraj, sulak ve yeşil alanların yanı sıra kamu kurumlarının kapalı alanları gibi vektör üreme potansiyeli olan yerlerde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Taşıdıkları bakterilerle; sıtma, tifo, tifüs, kene gibi bir çok hastalığı insanlara bulaştırabilen haşerelerle etkin bir şekilde mücadele eden Belediyenin, insanların ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasının da böylece önüne geçmiş olduğu vurgulanıyor.

Haşereler kontrol altına alınırken bir yandanda ekolojik dengeye ve doğadaki diğer canlılara zarar vermeden bilimsel metotlarla mücadelenin sürdürüldüğü, yıllık maliyeti yüksek “Entegre Vektör Mücadele” programı larvasit mücadele etkin bir şekilde uygulanmaktadır.

VATANDAŞLARA DA GÖREV DÜŞÜYOR
Haşereyle mücadelede vatandaşlara da görev düştüğüne dikkat çeken yetkililer, apartman arasındaki boş alanlara çöpünü atmamalarını, ağzı açık bir şekilde su depolamamalarını, fosseptik ve kuyu benzeri depoların sinek girmeyecek şekilde ağzının kapalı olmasına özen göstermeleri gerektiğini hatırlattı.

Sivrisinek için akşam gün batısı, karasinekler içinde gündüz saatler ilaçlama için en uygun zaman olduğu da özellikle vurgulandı.

  12 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 662 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat