11 Temmuz 2018, 14:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sanayide elektrik hatları yeraltına alınıyor

Sanayide elektrik hatları yeraltına alınıyor

Sanayide elektrik hatları yeraltına alınıyor...
Yeni Sanayi Sitesi’nde Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor.

İlçemizin en büyük ekonomik girdisini oluşturan ve dışarıya açılan penceresi olan Yeni Sanayi Sitesi’nde, elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları hızla devam ediyor.

Başkent Enerji, tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, yüklenici  Anadolu Enerji, alt yüklenici Miren Mühendislik firmaları tarafından yürütülüyor.

Mayıs ayından itibaren hummalı şekilde devam eden çalışmalarda, elektrik telleri ve direkleri sökülürken, elektrik kabloları yer altına alınıp panoları değiştiriliyor. Yapılan çalışmaların Ağustos ayında tamamlanması planlanırken elektrik hatları iş yerlerinin girişlerine kadar getirilecek.

Çalışmalardan esnaf ve müşteriler yer yer şikayet ederken gazetemiz görevlisiyle görüşen Miren Mühendislik’ten Saha Mühendisi Sabri Örenç yapılanlarla ilgili olarak; “Sanayi Sitesinin eski elektrik  hatları, standartlara uygun olarak kazılıyor, alta kumlama serilip elektrik kablosu üzerine tuğla BİMS ile kapatılıyor. Yarım dolgu ile bant çekiliyor.Özel dolgu malzeme ile hatlar kapatılıyor. Sanayi sitesinde elektrik tellerinin bıraktığı çirkin görüntüler ortadan kalkacak, esnaf modern bir sanayiye kavuşacak” şeklinde konuştu.


  12 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 785 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


hüseyin cahit ayhan
keşke sarıkaya mahallesininde elektrik telleri yerin altına alınsa çünkü bir kısmı yer altında bir kısmı üstten teller ağaçlara takılarak gidiyor zaman zaman sert hava koşullarında elektrik telleri ağaçlara çarparak elektrik kesintisi oluyor bir mahallenin yıllar önce bir kısmının elektrik telleri yerin altında bir kısmı direkler vasıtasıyla tellerde sistemde devam ediyor.Allah korusun bu direkler mahallenin evlerinin önünde olmasından dolayı elektrik kaçağı veya çocukların oynaması tehlikeli durumlar yaratabilir.konu hakkında mahalli ve bölge idarecilerimizin konuya desteklerini bekleriz.
saygılarımla,
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]