11 Temmuz 2018, 13:48 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Bugün Günlerden Siyah

Bugün Günlerden Siyah

İsmi güzel kendi güzel, boncuk gözlü Leyla...


Bugün günlerden siyah.
İsmi güzel, kendi güzel, boncuk gözlü Leyla... Canım, o daha ana kuzusuydu! Dört yaşında açmamış bir gonca. Kopardılar, soldurdular Leyla’yı! Bugün günlerden yine siyah!

Duymayan kalmamıştır herhalde. İlk sosyal medyada gördük Leyla’yı. Dedesine bayram ziyaretine gittiği Ağrı’nın Bezirhane köyünde kaybolmuştu üçüncü günü! Ailesi yardım istiyordu kaçırıldı diye.

Sonra televizyon kanallarında haberlerde verilmeye başlandı! Annesinin sesi kulaklarımda! Leyla’nın yemek seçtiğini ağlayarak anlatıyor ‘Ona süt verin, o yemek yemez! diye haykırıyordu!

Dünya alem aradı Leyla’yı. Ailesiyle birlikte bizde bekledik umutla! Dualar ettik sağ selamet gelsin diye. Gördüğümüz, duyduğumuz her habere dikkat kesildik müjde duymak için ama maalesef…

Haberi kızım verdi ‘Anne Leyla’yı bulmuşlar’. Zaten her daim ağlamaya hazır olan duygusal kızımın çakmak çakmak bakan gözlerinden anladım ki bulunmuş ama sağ değil ‘Çok üzüldüm anne’ dedi sesi titreyerek. Ne istiyorlar bu çocuklardan ya!’ diye isyan etti!

18 gün sonra köyünün 3 kilometre uzağındaki derede bulundu Leyla. En son oraya bırakmışlar onu. Ölüm nedenini söylemeye elim-dilim varmıyor, çok acı! İnanılmaz üzgünüm!

Ona Neşet Ertaş’ın Leylam türküsüyle klip yapmışlar. Dinlerken boğazım düğüm düğüm oldu yutkunamadım! İri maviş gözleriyle ne de güzel bakıyor. Yaşam hakkı tanısalardı eğer büyüyebilseydi Leyla, ne kadar güzel nasıl da havalı bir genç kız olurdu!  Allah kederli ailesine sabırlar versin!

Demişler ki sosyal medyada ‘Bu ülkede ensesini kızartmasın diye marka etiketi kesen anneler var! Bu anaların ahı iki cihanda yakanızda olsun!’ O anneler profil resimlerini de siyaha boyadılar!

Eylül-Leyla-Ufuk-Evrim...Bu kaçıncı kuzu oldu. Her seferinde 3-5 gün konuşulup sonra gündemden düşüyor. Bizim elimizden bir şey gelmiyor iş yetkililerde! Ne yazık ki onların söyledikleri de hep lafta kalıyor, uygulamada bir şey yok! Günlük açıklamalar ‘Şunu düşünüyoruz, bunu düşünüyoruz! Daha ne ceza vereceklerine bile karar veremediler!

Toplumda her kafadan bir ses! En fazla da idam dillendiriliyor. Düşünün ki evinizin yakınında bir bataklık var. Her Allahın günü lanet olası sivrisineklerle cebelleşiyorsunuz. Bunun için çözüm tek tek sivrilerle uğraşmaktır mıdır? Yoksa bataklığı kökünden kurutmak mı?

***

Hemen yenilerde yaz ayına girmeden yine bir çocuk mağduriyeti yaşanmıştı.  TBMM Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Başkanlığı, çocuk istismarı konusunda basında yer alan eleştirel haberlere alınmış ve açıklama yapma gereği duymuştu!

Yazılı yapılan açıklamada; “Çocuk istismarı konusunun her ülkenin olduğu gibi Türkiye’nin de üzerinde her yönüyle hassasiyet gösterdiği önemli bir konu olduğu belirtiliyor ve şöyle devam ediliyordu.

“Türkiye Büyük Millet Meclisinde İçtüzüğe uygun olarak  ‘24 Mart 2016’ tarihinde, Ak Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekillerinin ve milletvekillerinin verdikleri önergeyle çocuk istismarı konusunda bir araştırma komisyonu kurulmuş ve komisyon raporu ‘20 Şubat 2018’ tarihinde Genel Kurulda görüşülmüştür. TBMM ve hükümet tarafından bu ve benzeri önemli konularda gerekli çalışmalar yapılmaktadır ve yapılmaya devam edecektir.” (tarihlere dikkat)

Aylardan Temmuz...

Üstüne seçim oldu kurulan komisyonlarda dağıldı. Siyasiler  kendi telaşlarından çocukları yine unuttular.

Meclis tatilde! Açıldığında ilk gündemleri çocuklar olacakmış, Tabi yalan çıkmazsa (!)

Öyle bir ağlasam öyle bir ağlasam çocuklar
Size hiç gözyaşı kalmasa.
Öyle bir aç kalsam öyle bir aç kalsam çocuklar
Size hiç açlık kalmasa.
Öyle bir ölsem öyle bir ölsem çocuklar
Size hiç ölüm kalmasa. (Aziz NESİN)
 
 

    12 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 931 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Sıla
Hepimizin içi acıdı.Şahsen insanlığımdan utanıyorum.Kelimeler boğazımda tıkanıyor.Şehit ailelerini anlaması için(istemiyerek)umarım baştakilerin OĞLU,bebek ve kadın katillerini cezalandırmak için kendi kızları ve torunları aynı acıyı yaşarda ondan sonra kanunları hızlandırırlar.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]