04 Temmuz 2018, 18:34 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Vergi Barışı ile ilgili seminer

Vergi Barışı ile ilgili seminer

Vergi Barışı ile ilgili seminer...


İlçemiz Ticaret Odası’nda 7143 Sayılı Vergi Barışı ile ilgili seminer düzenlendi.

Seminere Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Özcan Gürses, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz ile ilçemizde faaliyette bulunan muhasebeciler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, ilk olarak ülkemizde son haftalarda üzücü vahim iki acı olayın yaşandığını belirterek; “Yavrularımız Eylül ve Leyla’yı kaybettik. Onları maalesef koruyamadık. Allah’ım bu iki melek yavrumuzu cennetine alır, geride kalan ailelerine de sabırlar ihsan eylesin.

İnanıyorumki yüce Türk adaleti bu hunharca işlenen cinayetin canilerine en ağır cezayı verir” diyerek başladı.
Ticaret Odası olarak düzenlenen seminere ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Levent Koçak; “Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz 3 aylık süre içerisinde birinci toplantımızı sizlerle birlikte yapmaktayız.

Sivil Toplum Kuruluşu olarak ülkemizin, ilçemizin ve üyelerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz.
Ben bu tür toplantılarda bilgilendirme, istişare etme ve ortak akılla en doğru işlerin yapılacağına inanan birisiyim.
Bir ata sözümüz vardır; “Danışan dağı aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış” bu vesileyle toplantımızın faydalı geçmesini diliyorum”dedi.

Açılış konuşmasından sonra seminer,  Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin tarafından verildi.

Şahin de; 7143 Sayılı “Vergi Ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandığını,

Yeniden yapılandırma kapsamına giren alacaklardan, Kanun’un kapsadığı dönemi ve başvuru tarihi gibi konular üzerinde bahsetti.

Şahin’in semineri de, katılımcıların sorularını cevaplandırılmasıyla sona erdirdi.


  5 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1308 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para