04 Temmuz 2018, 18:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı, Avukatın ücreti artırıldı...


Belediye Meclisi toplandı, Avukatın ücreti artırıldı.

Temmuz Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığında yapıldı.

Ak Parti Meclis Üyelerinden Savaş Şenoğlu’nun ve CHP Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük’ün katılmadığı toplantıda; 3 gündem maddesi ve 3 tane de gündemdışı maddeler ile MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer’in sözlü gündemdışı konuşmaları görüşüldü.

İlk olarak gündem dışı önergeler okundu.

AK Parti Meclis Üyesi Raşit Özdemir tarafından verilen önergede; “Belediye’nin avukatının aylık ücretinin arttırılması” talebi görüşüldü.

Verilen önerge üzerine; 4 yıldır maaşında artırım olmadığı ve bugüne kadar 2.461,29 TL’ye çalıştığı belirtilen Belediye’nin avukatının bundan sonra aylık maaşı artırılarak net 3.500 TL olmasına oybirliğiyle karar verildi.

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan tarafından da verilen önergelerin ilki; En son yağan yağmurdan dolayı oluşan selden hem merkez mahallelerdeki hem de çevre mahallelerdeki dere yataklarında bulunan menfezlerin zarar gördüğü nedeniyle Belediye tarafından yenilenmesini ve temizlenmesini önerdi.
Başkan Polat da bu önergeye cevaben; “menfezlerle ilgili Fen İşleri tarafından gereken çalışmaların başlatıldığını” söyledi.

Şahan’ın diğer önergesi de; “Yine aynı sel baskınından zarar gören vatandaşların tespit edilmesini ve bu vatandaşlara yardım edilmesi” talebinde bulundu.

Bu önerge üzerine de Başkan Polat; “Selden zarar gören vatandaşları biz bir tespit yaptırdık  ASKİ aracılığıyla. Zarar gören ailelere de ASKİ tarafından yardım yapılacak. Biz verdiğiniz bu önergeler üzerinde zaten çalışmalar yapıyoruz. Sizin bu önergeleri gündeme alınmasına gerek yok dedi. 

Şahan’ın neden gerek olmadığı konusunda ısrarı üzerine Başkan Polat, oylamaya sundu ve oylama sonucunda da gündem dışı önerge reddedildi.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı önergelerin ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Kadıncık Mahallesi 112 ada 19 parselde Güneş Enerjisi kurulmasına ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı onanmış olup, bahse konu yere ait 1/1000 ölçekli imar plan yapımı talebi oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

Yalnızpınar mahallesi Kd. 513,516,517,518 ve 520 nolu parsellerde kurulması öngörülen Güneş Enerji Sistemine ait 1/5000 ölçekli nazım İmar planı onaylanmış olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı yapımına ait talebi de oybirliğiyle kabul edildi.

Akseki mahallesinde mülkiyeti Belediyeye ait 805 ada 14 nolu parselde 214 m2 arsanın Akseki mahalle camiine ait 805 ada 11 parsele katılmak üzere Akseki  mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin talebinde;

MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; “Camilerin yerlerini Meclis olarak dernek veya şahısta olsa satış yapılması yetkisi verilemez.” demesi üzerine Başkan Polat; “Burası Cami yeri değil. Belediyeye ait yer. Bu yerin camiye verilmesi talep ediliyor. Belediyeye ait yerin satışı yapılmak içinde Encümen kararı alınması gerekiyor” şeklinde cevap verdi.

Encümen kararı alınmaması gerektiği ısrarı üzerine söz konusu maddenin encümene yetki verilmesi şeklinde değiştirilmesi istendi.

Buna göre madde de; “Akseki Mahallesinde mülkiyeti Belediye’ye ait 805 ada 14 nolu parselde 214 m2 arsanın Akseki mahalle camiine ait 805 ada 11 parsele katılmak üzere Akseki mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne, “Cami ve Kur’an kursu yapılmak kaydıyla Encümene yetki verilmesi” şeklinde değiştirerek oybirliğiyle kabul edildi.

MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer’de; “Haziran Ayı Meclis toplantısında İşkur’da çalışanların listesini istediği ancak bugüne kadar eline listenin ulaşmadığını, İşkur’a girecek personelin AK Parti teşkilatı tarafından alındığını, Belediye’ye ait şantiye’nin temiz olmadığını, orada bulunan malzemelerin üst üste konulduğunu, araçların üstünün açık olduğunu, şantiye’nin Belediye’ye mi ait yoksa gelişi güzel bir şantiye mi? hiç farkı yok. Oranın bir çeki düzen yapılması gerektiğini, şantiyenin orasındaki meşe ve çam fidelerinin hiç sulanmadığını, işkur çalışanlarına sulatmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Polat da; “İşkur’da çalışanların listesinin verilmemesinin kendisinin hatası olduğunu, personele bu konuda talimat vermediğini, ama en kısa zamanda listenin verileceğini, İşkur’da çalışan personelin kesinlikle AK Parti teşkilatında bulunmadığını, işkur’a alınacak personelin de asla teşkilat tarafından alınmadığını, ihtiyacı olan vatandaşların işkur’da çalışabileceklerini söylerken şantiye’nin de temizlik konusunda dikkat edeceğini, araçların üstünün kapatılması konusunda bir çalışma yapıldığını söyledikten sonra toplantıyı sonlandırdı.

  5 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 968 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]