04 Temmuz 2018, 18:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Türk Eğitim Sen'in açıklaması

Türk Eğitim Sen'in açıklaması

Türk Eğitim Sen’in atamalara ilişkin açıklaması...


Türk Eğitim Sen’in atamalara ilişkin açıklaması.

MEB’E ÇAĞRIMIZDIR: İÇİNİZDEKİ KRİPTO FETÖCÜLERİ DEFEDİN!
 Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama sonuçlarını açıkladı. Ancak sonuçlar tıpkı geçtiğimiz yıllardaki yönetici atamalarında olduğu gibi hak gaspının yaşandığı, kul hakkının yenildiği, torpillilerin, yandaşların kayırıldığı bir tabloyu ortaya çıkardı. Yani anlayacağınız Yenikapı ruhu başlamadan sona erdi! Yurttaki birlik beraberlik bizim mülakatlara yansımadı...

Ülkemizde yıllardır yaşanılagelen ötekileştirmenin tam gaz devam etmekte olduğu da ortada.. İlçemiz de bu ötekileştirmeden nasibini almış...

Görülüyor ki yine malum sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapılmış ve liyakat aranmaksızın kendi üyeleri arasında resmen Yenikapı ruhunu yok sayarcasına paylaştırılmış.

Hangi okula kimin atanacağı ya da atanamayacağı milim milim hesap edilerek adaylara puanlar verilmiş. Bu nedir efendiler? Hangi vicdana sığar? Nedir bu puanların sebebi? Çok mu başarısızız? Düşman mıyız? Yoksa Ugandalı mıyız? Sizler yönetici olarak mı doğdunuz? Bu ayrıştırma niye? Nedir amacınız? Sizden olmayanın bu ülkeye yönetici olarak hizmet etmeye hakkı yok mu? Siz iyisi mi bizleri Türkiye sınırları dışına sürün... Siz de rahat edin, biz de rahat edelim... Üstelik kamuoyuna yansıyan iddiaları gizlemek amacıyla sonuçlar liste halinde de yayınlanmadı. Çünkü sonuçları liste halinde yayınlasalar yaşanan gayri ahlaki düzen tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecek, takke düşecek, kel görülecekti...

İlçemizde yaşanan durumda maalesef tüm Türkiye’den çok farklı değil. Malum sendika üyelerinin puanları; 100, 99.6, 98.5, 96, 95, 85, 81 şeklindeyken; bizim sendikamız üyelerinde puanlar; 38.8, 40, 50, 53.2, 54.6, 55, 57, 60, 70 şeklinde sıralanmakta...

Öte yandan sendikamız şeffaflık ilkesi gereği MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını talep etmiştir. Şayet bu talebimize direnç gösterilirse, o taktirde sendikamız il il tespitlerini yaparak, tüm kamuoyuna yaşanan çirkinliği açıklayacaktır. Komisyon üyelerinin hangi saiklerle seçildiği artık hepimizin malumudur. Bu komisyon üyelerinin adil, tarafsız, kul hakkını önceleyen insanlardan oluştuğunu söylemek için aklımızı peynir ekmekle yememiz gerekir.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki; şeffaf olmayan, sendika temsilcilerinin yer almadığı, kamera kayıtlarının bulunmadığı mülakatlarda her türlü ahlaksızlık bu kul hakkı avcıları tarafından yapılmaktadır.

7 Mayıs tarihinde ilan edilmesi gereken yönetici atama sonuçlarının 26 Haziran tarihine ertelenmesinin nedeni artık gün gibi ortadadır. MEB teşkilatlarındaki bazı kriptolar gizli kapaklı işlerinde daha iyi organize olmak için MEB yöneticilerini de bu suça alet etmiş ve sonuçların açıklanmasının ötelenmesini sağlayarak, MEB’in işleyişine ayar vermiştir.

Türk Eğitim-Sen olarak, her fırsatta yönetici atama sonuçları açıklandığında geçtiğimiz yıllardaki ayrımcılığın, ötekileştirmenin yaşandığını görürsek, bunun sorumlularını ülkemizde oluşan milli birlik ve beraberlik havasını bozmak isteyenleri Türk Eğitim-Sen olarak Kripto Fetöcü ilan edeceğimizi söylemiştik. Nitekim bugün de bu sözümüzün arkasındayız. Yaşananlar göstermiştir ki, MEB teşkilatlarında bir gizli çete vardır. Bunlar devletimizin bekasına yönelik saldırılar karşısında bir ve bütün olan Türk milletini ayrıştırmak isteyen, kamu çalışanlarını ‘Benden olan-olmayan’ şeklinde kategorize eden, çalışma barışına nifak sokmak isteyen Kripto Fetöcülerdir.

Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetö belasına karşı samimi ve hassas yaklaşımını göz önüne alarak, kendisine çağrıda bulunuyoruz: Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB’deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz. Kamunun en büyük kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Haziran seçimleriyle girilen yeni dönemin toplumumuzda yerleşik hale gelmesinde büyük rol oynayacaktır. MEB camiasında huzur, birlik ve beraberlik sağlanmadan toplumsal birlikteliğimizin güçlenemeyeceği aşikârdır.

Ülkemizde eğitimin kalitesi bu kadar kötüyken, liyakatsız, yönetici vasfı taşımayan insanlara hak etmedikleri puanlar vererek onları hak etmedikleri makamlara getirmek hangi adalet anlayışına sığar? Eğitimin neden her geçen gün kötüye gittiğini anlamak için müneccim olmaya gerek yok. Bu liyakatsız atamalarla yönetici vasfı taşımayanları yönetici yapmak eğitimi baltalamak, ülkenin temelini -yani eğitimi-dinamitlemektir. Bu aymazlığı yapanlar, çalışanları ayrıştıranlar; MEB’e, çocuklarımıza, ülkeye, eğitime en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.

Görülen o ki Meb’de adalet kalmamıştır. Yaşanan bu ahlaksızlığa Hakk’ı tutup kaldırmayı şiar edinmiş Türk Eğitim-Sen olarak sessiz kalmayacağımızı da ilan ediyoruz. Takdir kamuoyunun...
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  5 Temmuz 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2671 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Avni Çölgeçen
Sahi sayın başkan, kim bu kripto isimler? Öğrenci iken bunların evinde kalan varmı? Eğer kendini bu zamana kadar şaklamış ise yarın çıkar bir yerlere gelir aday olur memlekete yazık olmazmı?
Gossardan Avni
Konu ilçe milli eğitim oldu mu yorum tavan yapıyor
Konu kırıptoymus çeke çeke nereye gelmiş
Müdür de bir gün çıkıp ta açıklama yapsa artık korkunun ecele faydası yok
vay gossarım vayyyy
Yaklaşık 5 yıldir göruyorum kisınav görevi ve idari kadro dağılımında büyük haksızlık var ...Yani niyazi bey dede ugur beydede devam ediyor kim gelirse kendi ekibine peşkeş çekiyor bundan sonra gelecek kişide aynısını yapacak ne olacak bu gidişle memleketimin hali
Sizce
yakında belediye başkanlığı adylığını sayın milli eğitim müdürümü açıklayacak? tam anlamadım.
Yakında belediye baskanligi aday adaylığını açıklar
..
SAyın U.A sakın izine ayrılma...:))
Eski İlçe Müdürü R.Y.Ayrıldı izindeyken görevine son verildi suçu malum...
Eski İlçe Müdürü N.D Ayrıldı İzindeyken görevine son verildi suçu malum...
Eğer ayrılırsan senin sonunda belli ...
TOPRAĞIN ALTINDA NAPCANIZ
Sayın hak yiyen çıkarcı adil olmayan meslektaslarım Aldığınız fazladan 3 ehliyet sınavıyla zengin olmazsınız canını yediklerim yapman sizden çıkar arabanızdan çıkar nasıl olsa çıkar ayda 15 saat fazla ekders alayım derken torpille idereci olanlar yapmayın aldığınız her maasta kul hakkı var yav 150 -200 lira fazla götürüyon ama çoluğuna çocuğuna haram yediriyon acınızdan mı öldünüz biz kulları kandırdınızı sanıyonuz hesap gününde napacanız özünüzde hepiniz iyş insanlarsınız ama paraya dayanamıyonuz neyse ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM ....
Vaybe neler oluyormuş milli egitimde
Başkanım seninleyiz
TEMİZLİK ŞART
ZAMAN gazetesine üye olupta olmadım diyen pilav yeyipde yemedim diyeninn ....bunların listesi dağıtımdan sorumlu kişide vardır acilen mebden temizlensinler dönek adamdan yalancı adamdan öğretmen olmaz idareci hiç olmaz ..
Herkes Biliyor
Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine abone olanlar (MAKAM MASALARINDA TÜM SAYILARINI TEŞHİR ETMEKTEN ÇEKİNMEYENLER), o dönemde her taşın altından çıkanlar, kurbanını fetö'nün kurumlarına bağışlayanlar, kermeslerine katılanlar 17-25 aralık süreci sonrası bile toplantılara katılanlar nasıl oluyor da biz kandırılıdık deyip işin içinden sıyrılıyor. Bu kişilerden bazıları hala ülkücüyüm diye geziyor. hem ilçede hem işçe dışında. Herkes içinde ki kişileri bir daha değerlendirsin derim.
Tarafsız Öğretmen
Hocama katılıyorum malum yapının gazetesine üye olanlar teşhir edilmeli ve mebden temizlenmelidir..ZAMAN ında üye olup çay içip pilav yiyenler sonrada yemedik diye yalan söyleyenler mebden temmizlenmelidir
''Mebte hala kripto feto cu kaldı mi'' diye soruyor arkadaş. bakmak lazım kpss de full çeken varmı, uzun yıllar gazete temsilciliği yapan var mı, sandıkta malum yapının desteklediği partiye oy veren var mı, malum yapının özel yemeğini yiyen var mı, öğrenci iken evinde kalan var mı? biz nereden bilelim yapanlar biliyordur bunları.
Mebte hala kripto feto cu kaldı mi
Gossardan Avni
Su trafik uygulamaları sınavını görev alanlar aciklansada merakınız bitse
Levent AÇIKEL
@Gossardan Avni sözüm size değildi kardeşim. Sözüm bu yanlış düzendeki yanlışlıkları savunanlaraydı. Mülakat başlı başına bir yanlışlıktır.
@halil06 düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim. Ben sizin soru sorma üslubunuzu tasvip etmedim sadece.üyelerimin sorunlarıyla -haklı olduğu sürece- ilgileniyorum üye değilseniz bile sorununuz varsa ve haklıysanız ulaşın elimizden geleni yapalım. . Söylediğiniz durumla da ilgileneceğimden emin olabilirsiniz.
halil06
Sayın Başkan
Öncelikle biz sizi kadirşinas t,Alicenap,prezantabl olarak bildiğimizden dolayı yorum yaptık. Maalesef Dejenerasyona uğramış gördüm.Amacım sizi kırmak ve üzmek değildi.Hele hele Klavye kahramanı olmak hiç değil.Sizlerin sendika vasıtasıyla tüzel kişiliğiniz var en azından.Bizler ise içimizden gelen sesi dile getirdik sadece doğru yanlış.Amacımız kimseyi kırmamak fakat doğrunun ve ahlakın yanında yer almak.Bir çok insanın değerleri bitmiş ,kalbi kırılmış ruhu tutsak hale gelmiş.
İnsanı insan yapan vicdanıdır sanırım.
O zaman size sorduğum soruyu ilçede çalışan değerli büyüklerimize soruyorum.Saygıdeğer adil değerli buyuklerim sizler son üç yılın trafik uygulama sınavında görev alanların kaç görev aldıklarını açıklayabilirmisiniz. Devlet sırrı değilse tabiki..Saygı sevgi muhabbetle

Gossardan Avni
Bu olay ne cahillik ne de nankörlük.
Levent AÇIKEL
Allah; kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil, doğruyu inkâr edecek kadar nankör yapmasın.
Gossardan Avni
Levent başkanın açıklaması bazı ünlü kişilerde rahatsızlık hat safhaya ulasti. Aman konuşmayın gündeme getirmeyin üstü kapansın sus pus olsun diyorlar. Hayırdır beyler ne korkusu bu. Okey donerken sıkıntı mi oldu.
Levent Açıkel
Artı olarak belirtmeden geçemeyeceğim koltuk ya da makam sevdam olsaydı, şu an durduğum yerde durmazdım adresim belli olurdu.
Levent AÇIKEL
@adalet Öncelikle klavye delikanlılığını bırakıp isimlerinizi açık açık yazın ya da buyrun gelin, yüz yüze tartışalım... Geçen sene sendika temsilcisi ben değildim ki açıklama yapayım!
@ halil06. Birçok sorunuzun muhatabı ben değilim! Üyelerimin hakkını da savunurum, bunu sorgulamak size düşmez.
@ açıklamayı iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Zira anlamamış gibisiniz. Kimseyi de töhmet altında bıraktığım yok.
@ osmaniye ben birilerine göz kırpacak olsaydım-sizler gibi- zaten bu tarafta olmazdım.
osmaniye
Siz iktidar ortağı olan bir siyasi partinin sendikal uzantısısınız. Niye yakınıyorsunuz anlamadım. Eğitim birsenle ortak bir çalışma yapın. sizlerden iyisini mi bulacaklar. sendika başkanlığı kesmedi bir de müdür olmak istiyorsan göz kırp yeter.
Nazim kara
Bu açıklamadan sonra ilçe milli eğitim Trafik uygulamaları sınavını her yıl kim ne kadar görev almis açıklamak zorundadır. Yoksa bu ithamı kabul etmiş olur.
Gossardan avni
Düne kadar Fetö cülerin karşısında şarlatanlık, şaklabanlık zevatlık yapmakdan çekinmeyenler bir kısmı makamlarını mevkilerini fetö cülere borçlular.Şimdide aynı kişiler EBS yi kullanarak mevkilerini devam ediyorlar. bununlada kalmayıp makamlarını taçlandırdılar. Aynen katılıyorum. Dün orda burada Perşembe günleri su yemegi yiyeceğiz bu yemeği yiyeceğiz (aralarında ünlüdür o yemek) herkese pervasızca anlatan aksaraya filim seyretmeye gidenler gezilerde foto üzerine foto yayınlayanlar ah o günler ne kadar da saf duygular ile hareket ediyorlardı
Sayın başkan sizin itham ettiğiniz kripto isimlerini açıklasayinda insanları töhmet altında birakmayin
halil06
Saygı Değer Başkan;
Öncelikle böylesi önemli bir konuyu basın açıklaması yaptığınızdan dolayı tebrik eder şükranlarımı sunarım.Basın açıklamanızın hayırlara ve güzeller vesile olmasını temenni ederim.
Müsaadenizle bizimde bir kaç sorumuz olacak engin hoşgörünüze sığınarak.
1-Şimdiye kadar bir çok sefer üyelerinizin hakları ellerinden alınırken neden sesinizi çıkarmadınız(İğnenin ucu size demi değdi)
2-Dini Kendilerine kılıf yaparak her türlü haksızlığı,adaletsizlik... yapanlara halen inanıyormusunuz
3-Düne kadar Fetö cülerin karşısında şarlatanlık, şaklabanlık zevatlık yapmakdan çekinmeyenler bir kısmı makamlarını mevkilerini fetö cülere borçlular.Şimdide aynı kişiler EBS yi kullanarak mevkilerini devam ediyorlar. bununlada kalmayıp makamlarını taçlandırdılar.Sizin siyasi görüşünüzdeki kişiler bunları destekleyenlerle ittifak yapmadı mı
4- Son 3 yılda Trafik Uygulamalı sınavda görev alanların listesini meb den isteyebilirmisiniz
Nafile Kelam boşa kelam dır..Velhasıl


Türk egitimsen
Sayın başkanım açıklama nizin altına imza atıyorum. Artık bu millet için bu devlet için barışma zamanı geldi diyoruz ama birileri suyu bulandırıyor. Kendi sendikasını ona buna şikayet eden kimseler hakkı tarafsız savunan Turk eğitim-sen neler yapmaz bir düşünün derim
Adalet!
Af buyrun da geçmiş yıllarda adaletli olan Yönetici atama bu yıl mı adaletsiz olmuş. Geçmişte de böyle adaletsizdi. Ama arkadaş geçen yıllarda yüksek not aldığı için midir nedir ses çıkartmadı. Adalet isteyen de adaletli olmak zorunda.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]