27 Haziran 2018, 15:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seçim ilçemizde sakin geçti

Seçim ilçemizde sakin geçti

Seçim ilçemizde sakin geçti...


24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de hareketli bir gün yaşandı.

Siyasi partilerin gerek Milletvekilleri gerekse İlçe Başkanları ve parti yöneticilerinin oy kullanma sırasında tek tek okulları ziyaret ettikleri gözlemlenirken ilçemizde olaysız bir seçim günü geçirildi.

İLÇE SEÇİM KURULU
Saat 17.00’da sandıklar kapatıldıktan sonra heyecanlar doruğa çıkarken İlçemiz Seçim Kurulu Başkanı Ülkü Tiryakioğlu ve Kurulun üyeleri tarafından okullardan gelen oylar teker teker açıklandı.

Seçim Kurulunda oylar açıklanırken biri Sarıkaya Mahallesinden diğeri de Hacıembiya Mahallesinden olmak üzere toplam iki sandıkta sorun çıktı.

İlk olarak 1082 nolu Sarıkaya Mahallesine ait sandıktaki oylar torbaya konulduktan sonra torbanın mühürlenmeden İlçe Seçim Kuruluna getirildiği tespit edildi.

İkinci olarakta 1042 nolu Hacıembiya Mahallesine ait sandıkta sorun çıktı. Sandık başındaki görevli oyların bulunduğu torbayla İlçe Seçim Kuruluna geldiği ve burada mühür kırıldıktan sonra tekrar dışarı girip içeri girmesi ve oyların sayımında hata olduğu tespit edildi.

Bu sorunlar nedeniyle söz konusu sandıklarla ilgili İlçe Hakimi tarafından tutanak tutturuldu, keza hem CHP hem de HDP bu sandıklarla ilgili müracaatlarını yaptı.

İtirazlar İlçe Seçim Kurulu’nca incelenerek sonuçlandırıldı.

BİR İLK YAŞANDI
Bu yıl İlçemiz İlçe Seçim Kurulunda bir ilk yaşandı.

Sandık dökümlerinin tamamlanıp, gayrı resmi sonuçların açıklamasından sonra, İlçe Seçim Kurulu’nda seçim sonuçlarını takip eden yerel gazetecilerin ve bu arada gazetemiz görevlisinin, sandık dökümanlarının bir örneğinin kendilerine verilmesi talebi kabul edilmedi.

50 yıldan bu yana İlçe Seçim Kurulu’nda seçim sonuçlarını izleyen ve kendi notlarıyla dökümanlardaki sonuçları karşılaştırarak okurlarına en doğru bilgiyi aktarmayı amaçlayan, kısıtlı imkan, personel ve teknik donanım yetersizliği nedeniyle güç şartlar altında görev yapan yerel basına karşı İlçe, Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ülkü Tiryakioğlu’nun bu uygulaması şaşkınlık ve üzüntü yarattı.

İlçemizdeki seçim sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri diğer sütunlarımızda okuyabilirsiniz.

  24 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1536 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para