27 Haziran 2018, 13:57 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Tutku tarzında değildir!

Tutku tarzında değildir!

2004 ve 2009 yılları arasında üniversite öğrencisi olduğum kardeş ülke...


   2004 ve 2009 yılları arasında üniversite öğrencisi olduğum kardeş ülke Azerbaycan’dayken, benim gibi eğitim amacıyla Azerbaycan’da bulunan bir Türkiyeli arkadaşım bana; -aynen bugün gibi hatırlarım- “Yasin, siyasilerden Erbakan Hoca’ya karşı senin ayrı bir ilginin olduğunu fark ediyorum” demiş idi.


   Evet doğrudur ancak bu ilgi, körü körüne ve kalabalık psikolojisinin tesiri altına girerek “ölümüne seninleyiz reis” türünden tutku tarzında bir ilgi değildir!

   İlgi, dünya olaylarını ve meselelerini derinliğiyle değerlendirme ve hastalıkların köklü bir biçimde tedavisine dair “doğru teşhis yapılmadan doğru tedavi yapılmaz” düsturunu esas almaya yöneliktir.

   Ve bu ilgi, üretim esaslı bir ekonomik gelişime önem verip yerli ve milli kalkınma hamlelerini faaliyete geçirme yönündeki gayretlere ve Türkiye’mizin geleceği açısından çok büyük önem taşıyan silah teknolojilerini hayata geçirme yönündeki ilme ve bilmedir.

   Doğru bir şekilde okunduğunda Cumhuriyetimizin kurucu önderi merhum Mustafa Kemal Atatürk’ü en iyi anlayanlardan olduğu görülecek olan merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın, mimarlığını üstlendiği Adil Düzen projeleri de inşallah başta Türkiye’miz olmak üzere dünya huzur ve barışının yolunu açacaktır. Ben şahsen buna inanıyorum.

   Ve bu cümleler ışığında son olarak, geçtiğimiz 24 Haziran 2018 tarihli Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi hakkında da kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse; seçimin sonucuna dair pek umudumun olmadığını 26 Nisan 2018 tarihli “Sonuca değil sonrasına göre” başlıklı yazımda da işaret etmiş olup, fakat söz konusu seçimin Adil Düzen’e geçiş aşamasında bir vesile olacağının altını çizmek isterim.

   Peki Adil Düzen’e geçiş ne zaman olacak diye sorulursa; kopmaya yüz tutmuş kasırga koptuktan, faizci sömürü düzeninin iflası gerçekleştikten ve merhum Erbakan Hoca’nın “Mesela çok basit, getireceksiniz anahtarları teslim edeceksiniz” çağrısını yerine getirmekten başka çarenin olmadığı net bir şekilde anlaşıldıktan ve söz konusu çağrının vücut bularak anahtarların emin ellere teslimi gerçekleştiği zaman!    


  28 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 979 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]