20 Haziran 2018, 14:30 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bayramda şehit yakınları unutulmadı

Bayramda şehit yakınları unutulmadı

Bayramda şehit yakınları unutulmadı...

İlçemiz protokolü, bayramın ilk günü saat 11.00’da Kent Müzesinin bahçesinde, Kaymakamlığın organizesinde biraraya gelerek bayramlaştı.

Bayramlaşma programına bu yıl siyasi partilerden yoğun bir katılım sağlandığı gözlemlenirken programda bir konuşma yaparak Ramazan Bayramını kutlayan Kaymakam Sedat Yıldırım; “Ramazan ayını hep birlikte idrak ettikten sonra bir bayrama kavuşmanın sevincini, heyecanını hep birlikte bugün yaşıyoruz. Tabi bayramlar, dini boyutunun yanında bizim için çok önemli bir kültür. Milletçe çok önem veririz. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, dostluğun, barışın, kardeşliğin en hat safhada yaşandığı, komşuluk ilişkilerinin en hat safhada yaşandığı, gönüllerin açıldığı, sevgilerin, sofraların paylaşıldığı önemli bir kültümüz.

Tabi bu yıl biraz daha yoğun yaşadık bu mübarek ayı. Malum 24 Haziran’da ülkemiz bir seçime gidiyor. Özellikle Ramazan Ayının bereketinden bu sene siyasilerde faydalandı. Onlar da bereket kattılar. İlçemizde çok kayda değer üzücü bir hadise yaşanmadı bu dönemde. Onun için ben siyasi parti lerin ilçe teşkilatı temsilcilerine özellikle şükranlarımı sunuyorum. 24 Haziran’da da hep beraber sandığa gideceğiz. Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partiler, propagandalarını yaparlar, Ülkeyi toplumu iyi yönetmek için projeleri, programları sunarlar nihayetinde de halk sandığa gider kararını verir, çıkacak olan o karara da hepimiz saygı duyarız. Önümüzde kalan süre içinde de ben değerli arkadaşlarımın aynı hassasiyet içerisinde çalışacaklarını değerlendiriyorum. Çünkü siz bu bölgenin insanlarısınız, arkadaşsınız, dostsunuz belki de akrabasınız. Bu bir hizmet yarışıdır. İnşallah 24 Haziran’ın da ülkemiz için bir demokrasi bayramı olmasını temenni ediyorum. Bu duygularla da tüm milletimizin, İslam Âleminin, ilçemiz halkının ve sizlerin bayramını tebrik ediyor, inşallah nice bayramlara diyorum”dedi.

Konuşmadan sonra Kent Müzesindeki bayramlaşma töreni sona erdi.

Daha sonra sırasıyla İlçe emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Karakol Amirliği bürosu ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek hem polislerle hem de askerlerle bayramlaşıldı.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE ZİYARET
Ramazan Bayramı nedeniyle de Kaymakam Sedat Yıldırım, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Nuri Dilsiz, Emniyet Müdürü Ahmet Demircan ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Uğur Kuzucu tarafından 13 şehit ailesi ile 17 Gazi ziyaret edildi.

MEZARLARA ZİYARET
Diğer yandan Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşlar tarafından şehir mezarlığı ziyaret edildi. Ziyaretler, üç gün boyunca sürdü.

Bundan önceki bayramların hilafına arefe günü mezarlıkta kur’an okuma yayınının yapılmaması bazı vatandaşlar tarafından eleştiri konusu yapıldı.  21 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 863 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]