13 Haziran 2018, 14:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP'li adayların biri gidip, biri geliyor

CHP'li adayların biri gidip, biri geliyor

Tekin Bingöl ilçemizdeydi...


CHP’li adayların biri gidip, biri geliyor / Tekin Bingöl de İlçemizdeydi

CHP Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında İlçemize büyük önem gösteriyor ve hemen hergün adaylardan biri gelip, biri gidiyor.

Adaylar Cansel Güven ve Av. Ali Hikmet Akıllı’dan sonra Salı günü de Genel Başkan Yardımcısı ve Bölgemiz adayı Tekin Bingöl ile Kamer Gözaçık Şen İlçemize geldiler.

Tekin Bingöl İlçe binasında partililerle kısa sohbetin ardından gazetemizi ve diğer gazeteleri ziyaret etti. Esnafları gezdi, partisinin görüşlerini aktardı, İlçemizden sonra da Evren’e gitti.

* CHP Milletvekili Adayları Cansel Güven ile Av.Ali Hikmet Akıllı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Güvener ise ilçemize gelerek sanayide seçim çalışması yaptılar.

Milletvekili Adayları ilk olarak İlçe binasında kısa bir açıklamada bulundular.

Av. Ali Hikmet Akıllı yaptığı açıklamasında; “Bütün dış ilçeleri bizim bu büyükşehir belasından kurtarmamız lazım. Bir dönem CHP’nin de büyükşehir projesi vardı ama böyle bir şey değil. Köyleri mutlaka köy statüsüne geri döndüreceğiz. Mazot çiftçiye 3 lira taahhüdümüz bu. Girdi maliyetleri var birde.


Gübre fiyatları, tohum  fiyatları. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Aslında Türkiye bir Tarım ülkesi. Bu ülkeyi doyurmak yerine bırakın buğdayı samanı bile ithalat eder hale gelmişiz. Tabi bu ithalat iç piyasada üretici üzerinde fiyat baskısına yol açıyor. Üretici kazanacağa yerde bizde sadece ithalatçı kazanıyor, birde dışarıya döviz ödüyoruz. 55 milyon dolar cari açığı olan bir ülkede bu durum kabul edilebilir bir durum değil.” dedi.

24 Haziran’dan sonra ayrıca; İmar problemi ortadan kaldırılacak, vergi problemi ortadan kaldırılacak, su, elektrikle ilgili problemler ortadan kaldırılacak. Çiftçinin girdi maliyetini düşürmek, ithalatı engellemektir temel hedefimiz” dedi.

Cansel Güven de yaptığı açıklamasında; “Burada taşımalı olarak eğitim yapıldığını, CHP’nin ülke kalkınmasına yönelik en önemli vaadi hatta ekonomiye de yansıyacak şekilde öncelikle eğitimde fırsat eşitliği, bilimsel eğitim ve bugün meslek liselerini kaldırmaktan söz eden bir iktidarla muhatabız. Biz ekonomiyi kesinlikle eğitimli nüfusla kalkındıracağız. Burada tarımı da dışarıya bırakmıyoruz. Tarım Meslek Liseleri ve Teknoloji liseleri açarak en nitelikli öğretmenler kırsalda olacak. Amacımız; çocukları eğiterek; İşini doğru yapan ve yaptığı işten geçimini çok iyi sağlayan gençler haline dönüştürmek.

CHP’nin seçim bildirgesinde hem eğitim gibi sağlıkta çok ön planda tutulmuştur. Bu konuda asla tasarrufa gidilmeyecektir. Hamileler her türlü sağlık kontrollerini ücretsiz alacak, vitaminlerine kadar. Doğumdan sonra da devam edecek. Doğum da bedava.

Önce sağlıklı olacağız, sonra iyi eğitimden geçeceğiz yanı sıra eğitilmiş ve nitelikli bir şekilde sanayi ise sanayi, tarımsa tarım, teknoloji ise teknolojide her alanda nitelikli nüfusumuzla hızla üretime geçip, ekonomimizi kalkındıracağız. Bunlar hayal değil. Yeter ki tercihlerimizi yaparken bir takım klişelerle, lokmalarla değil, 16 yıl iktidar boyunca yapılanları gözlemleyip, 50 yıldır 60 yıldır iktidara gelmemiş ama bu ülkeyi yoktan var edip, Cumhuriyeti kurmuş Cumhuriyet Halk Partisi’nin programına bakarak tercihlerimizi yapalım.”şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Milletvekili Adayları İlçe Teşkilatı ile birlikte sanayiye giderek seçim çalışması yaptılar.


  14 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1063 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


koc kemal
CHP Lütfen, köyümü bana geri verin. Ne Mahallesi ? Kentin mahallesi olur ama kente uzak yerdeki yeri nasil Mahalle olarak tanimlarsin sacmaliktir bu.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para