13 Haziran 2018, 14:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Halk iftarı verildi

Halk iftarı verildi

Belediye halk iftarı verdi...

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemiz Belediyesi, halk iftarı verdi.

Belediye’nin önünde, Ankara caddesi üzerinde verilen iftara, Ak Parti Bölgemiz Milletvekili Ali İhsan Arslan ve eski Milletvekili Faruk Koca da katıldı.

ESNAF GEZİSİ
İftar’dan önce ilçemizde esnaf gezisi yapan Ali İhsan Arslan, esnaflardan 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı ve partiye destek isterken bir taraftan da vatandaşlara gofret, önlük ve karanfil verildi.

İFTAR PROGRAMI
Esnaf gezisini iftar vaktine kadar yapan Ali İhsan Arslan, meydana gelince yer bulamadı. Belediye’ye kadar yürüyen Milletvekili Ali İhsan Arslan, Belediye Başkanı ve İlçe Başkanıyla birlikte iftar alanına döndü.

Katılımın çokluğu ve yer sıkıntısı nedeniyle Belediye Başkanının oturmadığı, orucunu ayakta su ile açtığı ve bir çok kişinin de ayakta kaldığı ve yemek yiyemediği  gözlemlendi.

KONUŞMALAR;
İftar yemeğinde ilk konuşmayı Belediye Başkanı Ferda Polat yaptı. Polat katılımcıları selamladıktan sonra projelerden bahsetti.

İlçe Başkanı Erkan Seyhan da konuşmasında; “Her zaman Şereflikoçhisar’ı öz evladı gibi bağrına basan Şereflikoçhisar’dan hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Vekilimiz Ali İhsan Arslan’a teşekkür ediyorum.”dedi.

Eski Milletvekili Faruk Koca da; “24 Haziran’da önemli bir seçimimiz var. İnşallah Şereflikoçhisar desteğini esirgemeyecek ve ülke üzerinde olan hesapları ters düz edecektir”dedi.

MİLLETVEKİLİ ALİ İHSAN ARSLAN;
Son konuşmayı da Milletvekili Ali İhsan Arslan yaptı. Arslan konuşmasında; “Biliyorsunuzki bir seçim sürecindeyiz. 24 Haziran’da aynen 2002, 2007, 2011 ve 2015 seçimlerinde olduğu gibi tarihi bir farkla ipi göğüsleyeceğiz. Bu zamana kadar olan seçimleri siz ve sizin gibi özverili arkadaşlar sayesinde kazandık. Yinede öyle olacağına inanıyorum.

Ankara Şereflikoçhisar en büyük gelişmesini, adeta sınıf atlamasını son 16 yılda yani AK Parti döneminde gerçekleştirdi. Ankara’nın ve Şereflikoçhisar’ın imkanlarını bundan sonra eğer desteklerseniz, eğer seçilirsek, eğer AK Parti olarak bizi iktidarda tutmaya devam ederseniz ve Cumhurbaşkanımızı ülkenin tekrar Cumhurbaşkanı seçerseniz çok daha fazla geliştireceğiz.
Erken seçimin sebebi; siyasi bir kriz değil, erken seçimin sebebi, muhalefetin erken seçimi devamlı gündemde tutması ve bundan bir yıl önce Anayasayı değiştirdiğimiz ittifak halinde olduğumuz MHP lideri Devlet Bahçeli’nin grupta erken seçimi talep etmesi. Bunun üzerine bizde değerlendirip erken seçim kararı aldık.

Bu seçim diğer seçimlerden çok daha önemli. Çokta farklı bir tarafı var. 24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanı hem de TBMM üyeleri seçilecek. Yani ilk defa Cumhurbaşkanı ve Meclisi beraber seçeceğiz.

Bu seçimle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi devreye girecek. Bu sistem, bizim geçmişte 2002’den beri yaşadığımız bir çok engel var. Bu engelleri bundan sonra seçilecek iktidarın yaşamaması için çok önemli bir sistem. Bu hükümet sisteminde, bizim geçmişte yaşadığımız engellemelerle karşılaşmayacak bir siyasi iktidar, göreve gelir gelmez Cumhurbaşkanı, Bakanlarını tek imzayla atayacak, yine Cumhurbaşkanı isterse Bakanlarını ve bürokratlarını tek imzayla geri çekecek. Daha önce bunların yapılması için Başbakanın, Cumhurbaşkanın ilgili Bakanın, ilgili Genel Müdürün imzası gerekiyordu ve mahkemede buna engel oluyordu. O yüzden bürokrasiyi değiştirme ihtimali yoktu. Şuanda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile beraber artık bürokratik oligarşinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. 24 Haziran’dan sonra bu ülkede bürokratik oligarşi veya devamlı engel koyan vesayet merkezleri artık güçlü olamayacaklar. Artık sizin iradenizle seçilmiş bir hükümetin yapacağı icraatleri engellemeyecekler.

Biz çok engellerle karşılaştık.En son da darbeyle hükümetimizi devirmeye çalıştılar ve tüm bu engelleri sizlerin sayesinde sizlerin gayretleri sayesinde bertaraf ettik. İnşallah 24 Haziran’da da sizlerin desteği ile Cumhurbaşkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı seçeceğiz.” dedi.

Konuşmalardan sonra Belediye Başkanı Ferda Polat, Vekil Ali İhsan Arslan’a, İlçe Başkanı Erkan Seyhan da eski Vekil Faruk Koca’ya tuzdan yapılmış birer plaket takdim ettikten sonra düzenlenen iftar programı sona erdi.

Çay ikramı için Müzeye geçen Milletvekili Ali İhsan Arslan ve beraberindekiler, burada bir süre sohbet ettikten sonra ilçemizden ayrıldılar.
Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1137 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para