13 Haziran 2018, 13:55 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

ilçemizde birinci sınıf arpa alımı yapılıyor

ilçemizde birinci sınıf arpa alımı yapılıyor

ilçemizde birinci sınıf arpa alımı yapılıyor...
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, Aksaray TMO Müdürü Rıfat Tutar ile Kan Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’ni ziyaret ettiler.

Ziyarette; laboratuar, alım merkezi ve depolar gezilirken bu yıl, Türkiye’de bir ilk olup İlçemizde birinci sınıf arpa alımın yapıldığını da belirten Şirket Müdürü İzzet Kan; “Şereflikoçhisar’da lisanslı depoculuk faaliyeti 05.06.2018 tarihi itibariyle bugüne kadar yaklaşık 8000 ton arpa alımı yapıldı.
Şirketimizde, Lisanslı depoculuk kapasitesi 22 bin tondur. Ve Türkiye’de bir ilk olan ilçemizde birinci sınıf arpa alıyoruz.

Birinci sınıftan alınan arpaların hektolitre ağırlığı 70 gr ve üzeri gelmektedir. Bu arpalarda Mustafacık ve Şereflikoçhisar ovadan gelen arpalardı. Lisanslı depoya yıkımı yapılan arpaların %80’ni 1.sınıf kalitededir. Bu veriler analiz raporlarına göre belirlenmektedir.

Birinci sınıf arpaların fiyatı; Devletin açıkladığı başfiyat olan 825 TL’nin üzerinde olup 838 TL’ye kadar alım yapılmıştır” dedi.

Daha önceki yıllarda Ankara’da Ticaret Borsası ile birlikte birinci sınıf arpa alımı ile ilgili girişimlerde bulunduklarını ancak olumsuz sonuç aldıklarını belirten İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü ve Aksaray TMO Müdürü Rıfat Tutar da; birinci sınıf arpa alımının Şereflikoçhisar çiftçisine hayırlı olması temennisinde bulundular.


  14 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1047 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para