13 Haziran 2018, 13:32 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Siyasi Davranış Biçimleri

Siyasi Davranış Biçimleri

Siyasi Davranış Biçimleri...


24 Haziran 2018’e kadar siyasilerimizle gündemden düşmeyeceğiz; kâh erkekçe söylevlerini, kâh yaptıklarını, yapacaklarını, kâh karşı siyaset insanını yerişlerini.. ve bu arada seçimden seçime olan ilçemize ve meskenimize  olan ziyaretlerinin kendilerine göre- haklılık konuşmalarını duyacağız.


Seçimlerin bir yıl öne alınması, ne hükümet bakanlarında ne cumhurbaşkanımızda fikren ayan değilken, birden bire MHP başkanınca bir görüş ileri sürülerek, hemen benimsendi. Bu durum kanaatimce, sayın Bahçeliye önceden empoze edildiği, iktidarın gündeminde değilmiş algısı şeklinde olsa gerek. (Hiç erken seçim telaffuz etmeyen hükümet aniden kabul etti.)

Her neyse. Seçimler, milletler için yeni bir hamle ve yeni bir yönetim yaratır. Yeni insanları milleti daha iyiceden tanır. Yeni bakanların davranışları memleket bünyesinde nasıl algılandığı ölçülür. Lider de değişebilir veya aynı olabilir: Millet, görevlileri kadrosuyla bir bütün olarak görmek ister.

Bu seçimde adaylarımız belli oldu, amma partileri iyice belli olmadı, zira ittifak yapanlarla, yapmayanlar seçmeni tercihinde ikileme düşürebilirler. Yine zira bu ittifakta %10’luk barajı aşamayan parti ile çoğunluk parti birlikte hükümet kurabilirler ve bakanlık kazanabilirler. Partiler arası ittifaklar kanaatimce cumhurbaşkanlığı seçiminde daha bariz hal alacaktır:Turlar sonunda kalan iki temsilci de, tercihler ittifaka bağlanacaktır. Son turlar heyecanlı olmaya matuftur.

Şereflikoçhisar’ımızın sayın seçmenleri! İçimizden bir insanımız bile siyasi partilerce kabul görmemiş ve bu seçimde de aday olarak gösterilmemiştir. (Öncekilerde varsa da geri sıralarda olduğundan seçilememişlerdir.) Bu siyasilere nasıl sahip çıkılır veya bizdendir denir? Şereflikoçhisar’ımızın 20 bin küsür oyu bu durumda dağınık şekilde olacağı varsayılabilir mi? Parti başkanlarımıza bu durum,  kendi camialarının nabzını ölçmede bir kriter olacağı aşikârdır.

İlçemize hizmetler yine dışarıdan kurulu olarak iteleme suretiyle, aynı zamanda gelecek seçimlere şovluk olarak sunulacağını görmekteyim. İkincilik olmak kaderi bizlere yüklendiği suretle bu böyle olacağı kanaatindeyim de.

Şimdiye kadar yapılan ve adına HİZMET denilen yaptırımlar, bu ilçede kaç defa yenilendi ve kaç defa yenisi daha iyi olacak! diye öncekiler söküldü. Yapılan tesislerin verimlilik adına kısa süreli ve dayanıksız olduğunu bizzat hizmet yaptık diyenlerce de görüldüğü bilinmektedir. Gerek mimari ve gerek planlı projeli olarak ve ihalesi yapılıp sunularak ilçemize ait adına HİZMET dediğimiz veriler, bugünlerde HEP yeniden SEÇİM algısı olarak yapılmaktadır.  Kalitelilik veya verimlilik  var mı yok mu? Bu hususta da esastan bir denetim olmazsa planlar akim kalır kanaatindeyim.

İlçemizde siyasi davranış biçimlerini seçim nedenile örneklediğimi de arzeder, hayırlar ve yararlar  sunarım.


      14 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1180 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para