13 Haziran 2018, 13:29 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Hakkın ölçüsü çoğunluk değildir!

Hakkın ölçüsü çoğunluk değildir!

Hakkın ölçüsü çoğunluk değildir!...


   Bir toplumda gidişat açısından toplumun büyük çoğunluğu aynı istikamette ve aynı yolda ilerliyorsa, “o toplumun büyük çoğunluğu aynı yolda ilerlediği için onlar hak yolundadır” diye bir şey yoktur çünkü hakkın ölçüsü çoğunluk değildir!


   Diyelim ki çoğunluk hak sebebi olsaydı Kur’an-ı Kerim’i esas alarak işaret etmek gerekirse, Hz. Nuh(as)’ın Peygamberliği zamanında ve kopan tufan esnasında ufak bir azınlığın kurtuluşu karşısında, hak yolundan çıkmalarına bir ceza olarak büyük bir çoğunluk helak olur muydu?!

   “Efendim bu kadar insan aynı şeyi yapıyorlarsa bende onlara katılmalıyım” ve “bu kadar insan falan siyasi kişiliğin ve filan siyasi partinin arkasından gidiyorsa, o siyasi kişilik ve siyasi partinin tüm mensupları hak yolundadır ve onlar çok doğru kişilerdir” gibi düşünceler doğrultusunda gerçekleştirilen hareketler; bir ölçüsüzlüğün ve algı operasyonlarına yenik düşmenin dışa yansımalarıdır!

Mesela, sonu pişmanlık olacak Çiftlik Bank soygununda dolandırılanlar kervanına katılmanın başlangıcında Çiftlik Bank’a niçin katıldığı yönünde bir soruya, “bu kadar insanın aptal olamayacağını düşündük” şeklinde bir cevap veren bayanın görüntülerini televizyon ekranlarında belki izleyenler olmuştur. İzlemeyenler için link veriyorum:  https://www.youtube.com/watch?v=j3joCht3ivw

   Ve siyasi açıdan da medya manipülasyonlarına aldanarak ve algı operasyonlarının etkisine kapılarak yapılan tercihlerin yanlışlığının, ileriki günlerde daha net anlaşılacağını düşünüyorum.

   Ancak, merhum Müslüm Gürses’in bir şarkısında “son pişmanlık neye yarar her şeyin bedeli var” şeklinde bir ifadeyi de not düşmek istiyorum!


   14 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1171 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mehmet çetin
Tebrikler. Güzel ve özlü bir değerlendirme olmuş. Kalemine sağlık.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para