06 Haziran 2018, 16:51 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ali Haydar Hakverdi'den ziyaret

Ali Haydar Hakverdi'den ziyaret

Ali Haydar Hakverdi doludan zarar gören Karabük’e uğradı
Çarşamba günü, Bölgemiz Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, İl Başkan Yardımcısı Ferat Tokmak ile CHP İlçe Başkanı M.Celal Ünsal ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette; Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara İl Başkan Yardımcısı Ferhat Tokmak ve Şereflikoçhisar İlçe başkanı ile birlikte Karabük köyünde yaşanan dolu felaket sonrası 3000 dekar ekili alanın zarar görmesinden dolayı sorunu yerinde incelemek üzere felaketin yaşandığı köye gittiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Milletvekili Ali Haydar Hakverdi; Köy muhtarının yetkililerin, Sigortaları olmadığı için yardım edilemeyeceğini söylediklerini belirterek; “Bir kediyi kurtarmak için 20 kişi gönderen, Suriyelilere yardım eden devlet bize yardım etmiyor. Çok şey istemiyoruz tarlalarımızı yeniden ekmek istiyoruz. 100 ton buğday ve bu ekim için gerekli gübre” şeklinde konuştuğunu ve bu sözlerin  ülkemizin gerçeğini en yalın haliyle ortaya koyduğunu söyledi.

Sorunun takipçisi olacağını ve gerekli görüşmeleri yapacağını köylülere ilettiğini söyleyen Hakverdi, istenildiği taktirde 1 saatte çözülecek bu sorun için yetkililerin bir an önce harekete geçmesinin gerektiğini belirtti.

Çiftçilerin, zaten zor koşullar altında ayakta kalmaya çalıştığını ifade eden Hakverdi, bu tarz afetlerde sigortaya ve çiftçi kayıt sistemine kayıta bakılmaksızın devletin çiftçisinin yanında olması gerektiğini dile getirdi.Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1263 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para