06 Haziran 2018, 16:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İYİ Parti adayları toplu geldi

İYİ Parti adayları toplu geldi

İYİ Parti adayları toplu geldi...
İYİ Parti Milletvekili Adayları Koray aydın, Mesut Özaslan, Kenan Türüdü, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve Kadriye Ünler ilçemize gelerek hem seçim çalışması yaptılar hem de Partililerle iftarda buluştular.

İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri  ve partililer ile Milletvekili Adayları ilk olarak çarşı esnafını gezdiler ve 24 Haziran seçiminde partiye destek istediler.

İFTAR YEMEĞİ
Milletvekili Adayları, esnaf gezisinin ardından Yıldırım Tesislerinde iftar yemeğine katıldılar.

Burada yaptığı konuşmasında partililerine seslenen İYİ Parti Milletvekili Adayı Koray Aydın şunları söyledi; “Koçhisar’da ilgiyi gördük bugün. Bizi bağrınıza bastınız. Sizden biri olarak kabul ettiniz ve bir hemşehriniz gibi yakın ilgi gösterdiniz. Ben de bir hemşehriniz olarak şükranlarını sunuyorum. Şunu ifade ediyorum, bir seçim yaşıyoruz. Ben bugüne kadar yapılan seçimlerden çok farklı görüyorum bu seçimleri. Hatta bunu bir parti seçimi olarak bile görmüyorum. Türkiye bir yol ayrımında. Bir karar verecek. Ya tek adam rejimine, zorbalığa, baskıya, korkutulmaya dayalı bu düzenin değişmesi için bir irade beyanında bulunacak.

Türkiye normalleşecek. Ya da bu düzen böyle kaldığı yerden devam edecek. O bakımdan herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Ben kendi adıma söylüyorum, çoğumuz gemileri yakarak geldik. Çünkü, isyanlarımız var. Bu durumu kabul edemiyoruz. Tek kişiye dayalı bir düzenin adeta korku imparatorluğuna dönüşmesi yaşadığımız hayatı bizlere zindan eden bu tutum ve davranış karşısında birilerinin bir şey yapması lazımdı. İşte İYİ Parti bu düşünceden doğdu. Bu durumu kabul edemeyenler, mevcut düzenin devam etmesi halinde bu yapının süreceğini gören insanlar biraraya geldi. İYİ Parti’yi oluşturdular. Ama Allah’a şükürler olsun İYİ Parti’nin kurulmasıyla Türkiye’deki siyasi dengeler değişti. Bugün farklı bir Türkiye var. Çünkü, ezberler bozuldu.

Mevcut siyasal iktidar bütün planını, programını, İYİ Parti’yi seçime sokmamak üzerine kurmuştu. Erken seçim de değil bir baskın seçim yaptılar ve İYİ Parti’yi de seçime sokmayacaklarını düşünerek bir adım attılar. Ama Cenab-ı Allah öyle bir imkan ve fırsat verdiki siyasi liderlerin üstün feraseti özellikle CHP’nin grup kurmamıza yardım ederek bu planın bozulmasına gösterdiği katkılarından dolayı yine başta CHP’nin genel Başkanı olmak üzere o görevi üstlenen Demokrasi kahramanlarına da burada teşekkürü bir borç biliyorum. Türkiye’nin tarihi yazıldığında büyük bir demokrasi hamlesi olarak Türk tarihindeki yerini alacaktır. Hep söylerim zalim düzenler, eninde sonunda yıkılmaya mahkumdur. Onlar etraftakileri korkuturlar çünkü tek güçleri silahları, devlet gücünü, devlet sopasını kullanarak toplumu sindirmek. Bugün İYİ’ler hareketi korkmayarak cesur insanları biraraya getirerek bugünkü mevcut siyasal iktidara geri adım attırmıştır. O bakımdan İYİ’lik hareketinin içerisinde yer alan bütün cesur insanlara, değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Ben 24 Haziran’ı hakkın sillesi olan İYİ’ler hareketinin bir şamarı olarak bu iktidarın yüzüne inecek bir tokat olarak şimdiden görüyorum. Ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımız var. Çünkü böyle bir düzeni hak etmiyoruz. Bu zalim düzene baş kaldıranlar, bu zalim düzenin karşısında hakları gasp edilenler, korkutulanlar, sindirilenler, devlet kapılarını sadece kendi yandaşlarına açarak karşısında olanlara iş ve aş imkanı tanımayarak, onlara bir köle muamelesi yapan bu düzene karşı isyan etmek Allah’ın emridir. Onun için bunu bir görev olarak kabul ederek hepinize bir görev, bir sorumluluk yüklüyorum. Bugünden itibaren herkes kendi ajandasını açacak okul, çocukluk arkadaşı, asker arkadaşı.. Ne kadar hatır koyduğu arkadaşı varsa hepsini arayacak. Ve bunu hep birlikte kazanacağız” dedi ve hem kendisi için hem  de diğer Milletvekili adayları için seçimde destek istedi.

Milletvekili Adayı Koray Aydın’ın konuşmasından sonra diğer adaylar sırasıyla kısa bir konuşmayla kendilerini tanıttılar.

  6 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1358 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Özkan yigit
Selamunaleykum millet bunlardan vatana fayda yok gardaşlar adam lar yapiyor ha eksikleri yokmu var o kadar olacak ama bizim insanlar Nankör unutmayalim bunlari millet.Rabbim yar ve yardimcimiz olsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para