06 Haziran 2018, 16:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Aski Genel Müdürü Muhtarlardan sorunları dinledi

Aski Genel Müdürü Muhtarlardan sorunları dinledi

Aski Genel Müdürü Muhtarlardan sorunları dinledi...


ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, İlçemizde merkez ve çevre mahallelerdeki sorunları dinledi.

Belediye toplantı salonunda başta Cumali Kınacı olmak üzere Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, ASKİ ilçemiz şefi Mevlüt Saydam muhtarlarla biraraya geldi.

Belediye Başkanı Ferda Polat bir konuşma yaparak; “Genel Müdürümüz yoğuin temposuna rağmen ilçemizin sorunlarıyla yakinen ilgileniyor. Bugünde bizzat kendisi gelerek sizinle birlikte istişare edip sorunlarımızı çözüme kavuşturacağız” dedi.

Cumali Kınacı da; “Bizim hedefimiz probleminizi yerinde görüp, öğrenip, beraberce çözüme kavuşturmaktır.
Burda problem fazla. Fazla olması normal. Çünkü Konya havzasında burası. Konya havzasında Türkiye’nin en kurak bölgesi. Buranın gerek içme suyu gerek sulama suyu açısından kaynakları sınırlı. Bu bakımdan bu bölgeye özel önem vermemiz gerekiyor. Şereflikoçhisar özellikle Kuzey kesimlerinde su kaynakları bakımından sıkıntıları olan bir yer. Bu maksatla Kızılırmak’tan alınan suyun Tepeköy’de ve Bala’da arıtıldıktan sonra 16 mahalleyi beslemesini planladık bu sene. Yani bu bölgedeki 16 tane mahalle, Temmuz Ayında inşallah içme suyuna kavuşacak. İleri arıtmadan gelecek. Yani Deniz suyundan su elde eden teknolojiyi kullanarak oraya su vermeyi hedefliyoruz.
Sizlerin problemlerinizi aldık. Sizlerin de görüşlerinizi alacağız. Bu arada bu bölgeye şuanda yapacağımız plana aldığımız 232 tane su deposu inşa edilecek. Su deposu inşa edilecek yerler; Geçitli, Gülhüyük, Acıkuyu, Aktaş, Cıngıl, Devekovan, Küçükdamlacık, Sadıklı, Yazısögüt, Yeşilyurt ve Sarıkaya mahalleleridir. Sizlerden de dinleyip yine eksik olan mahallelerimize de su deposu yapacağız.
Derin kuyu ihtiyacı olan 11 mahallemiz var. Bala, Tepeköy’den Acıkuyu’ya, Akarca, Acıöz, Büyükdamlacık, Büyükkışla, Doğankaya, Gülhüyük, Kacarlı, Küçükdamlacık, Odunboğazı, Şanlıkışla, Şekerköy, Yazısögüt ve Yusuf kuyusu. Buralara da Temmuz Ayı içerisinde suyu vereceğiz”dedi ve muhtarların sıkıntılarını dinledi.

Muhtarların genel sıkıntısı, kanalizasyon, su deposu ve suyun olmaması yönünde idi. Özellikle Tuzla Mahallesinde kanalizasyon sıkıntısı olduğu, ve mahallenin aşağıda olması nedeniyle ilçedeki mahallelerin kanalizasyonunun hep Tuzla mahallesine geldiği belirterek bu soruna bir çözüm üretilmesi gerektiğini vurgulandı.

Cumalı Kınacı, önceliğin Tuzla Mahallesine verileceğini belirterek sorunların giderilmesi için çaba harcayacaklarını dile getirdi.

İlçemizdeki toplantının ardından ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, Evren ilçesine giderek muhtarlarla buluştu.


   6 Haziran 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1097 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para