30 Mayıs 2018, 14:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İftar İmam Hatip Lisesinin bahçesinde verildi

İftar İmam Hatip Lisesinin bahçesinde verildi

İmam Hatip Mezunları Derneğinden iftar...


İmam Hatip Mezunları Derneği, İftar Proğramı Düzenledi.

İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde, iftar yemeği verildi.

Yemeğe; Bölgemiz Milletvekili adayı Muammer Cemaloğlu, Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Nedrettin Sarıkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

KONUŞMALAR
İftardan önce konuşmalar yapıldı.

İlk olarak İmam Hatip Liseleri hakkında kısa bir bilgi veren İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Nedrettin Sarıkaya; “Bugün İmam Hatip Lisesi hamdolsun 700’ün üzerinde üç okulumuzda yani Lise ve iki Ortaokulumuzda, 700 civarında öğrencimiz var. İyi bir durumdayız. 28 Şubat’tan önce 400 idik. Şimdi 700’üz. Daha iyi bir durumdayız.
Buarada bir temel daha attık. Zeytin Dalı Hafızlık Kız Kur’an Kursu. Bu temelin atımında; İlçe Başkanımız Erkan Seyhan Bey’in gayretlerini, İl Başkanı Hakan Han Özcan ve eski İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı’nın katkılarını gördük.
Okul ve Camiinin yapılması nasıl ki bir dönem hayaldi. Ümit ediyoruz ki bu Kur’an Kursumuzun da temeli atıldı, en kısa zamanda faaliyete geçecektir. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Ankara İmam Hatipliler Koordinatörü Erkan Seyhan da yaptığı konuşmasında; “Bir ramazana daha buruk giriyoruz. Dikkat ediyorsanız her ramazan öncesinde Amerika’nın kölesi İsrail, Müslüman kardeşlerimizin kanını dökmektedirler. Her orucumuza bir Müslüman kardeşimizin kanı damlamaktadır. Bizler İmam Hatip Okulları Mezunları Öğretmenleri ve sevenleri olarak üzerimize düşen ne ise her zaman yapmaya hazırız ve yapacağız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
İmam Hatipli kardeşim demek; Ülkesini, Milletini düşünen, devletine bayrağına, milletine sahip çıkan kardeşim demektir. Hiçbir zaman İmam Hatip mezunu bir kardeşimizden Terör Örgütü mensubu Üyesi olmamıştır, olmayacaktır da. 28 Şubat dönemini; bu ülkemiz, Türkiye’miz ve İmam Hatipli ağabeylerimiz, ablalarımız yaşamıştır. Başörtülerinden dolayı alınmayan okullardan bugün hamdolsunki başörtüsüyle gezilen askeriyelere gelinmiştir. İmam Hatiplilerin önünü açan hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bir kez daha Cumhurbaşkanımıza bizlere verdiği destekten, önemden dolayı teşekkür ediyorum.

Şunu iyi bilmelisiniz ki, Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman İmam Hatip mezunu ve İmam Hatipli kardeşlerimizden desteğini esirgememiştir. Şimdi ise İmam Hatip mezunları olarak, öğrencileri olarak, sevenleri olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a daha da sahip çıkma vaktidir.
Rabbim bu şekilde ahlaklı, dürüst, temiz yetiştirdiği İmam Hatipli kardeşlerimizi, Fenli bilgilerle donatarak uzay elbisesi içerisinde Kur’an-ı Kerim okuyan gençler nasip etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ferda Polat da; “Bugüne kadar İlçemizde gerçekten çok büyük projelere imza atmışlardır. İki tane ilçemizde, bir erkek Kur’an kursu birde Kız Kuran kursu ve şuanda karşımızda duran muhteşem bir camiinin de temelini attılar ve kısa sürede hizmete açtılar. Bundan dolayı çok değerli Yönetim Kurulu arkadaşları tebrik ediyorum ve Allah onlardan razı olsun.
İlçemizde son zamanlarda en büyük sorun olan asfalt sorunumuz, başladı. İnşallah kısa zamanda Şereflikoçhisar’ımızın bütün yollarını hep birlikte elele atmış olacağız. Özellikle araçlarınıza hiç zarar vermeden bir yol inşa etmiş olacağız inşallah.

Öğrenci kardeşlerim, çok iyi dönemde eğitim-öğretim görüyorsunuz. Çok şanslısınız. Çünkü dünya lideri Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle idare ediliyoruz. Ve o idare eden lider de sizin gibi İmam Hatip mezunudur. Onun için ne kadar övünseniz, ne kadar gururlansanız azdır. Sizlere çok büyük bir görev düşüyor. Hem eğitim – öğretim yaptığınız hem de sizin camianızdan çıkan bir liderin her zaman arkasında duracaksınız. Özellikle önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz 24 Haziran seçimlerinde.

Bu programı düzenleyen İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Nedrettin Sarıkaya’ya ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Ankara Bölgemiz Milletvekili Adayı Muammer Cemaloğlu da; “Sizlerin aranızda yetişmiş bir arkadaşınızım. Bugün de milletvekili adayı oldum. Rabbim bu bereket ayının sonunda hepimize güzel günleri, mutlu günleri nasip etsin. Bu mübarek ayda yapmış olduğunuz ibadetleri kabul ve makbul eylesin” dedi.

Konuşmalardan sonra iftar yapıldı. İftar programı, sohbet eşliğinde çayların içilmesiyle son buldu.


  31 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1253 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para