30 Mayıs 2018, 13:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Liselere Giriş Sınavı Cumartesi günü

Liselere Giriş Sınavı Cumartesi günü

Liselere Giriş Sınavı Cumartesi günü...


Merkezi Sınavla Öğrenci Alacak Liselere Giriş Sınavı, 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak.


Söz konusu sınav, sadece Cumhuriyet Ortaokulunda yapılacak. 50 öğretmenin görev alacağa sınavda, yaklaşık 350 öğrenci ter dökecek.

ÖĞRENCİLER EN GEÇ 09.00’DA BİNADA HAZIR BULUNACAK
Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler, en geç saat 09.00’da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacak.

Öğrenciler, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.

SINAV DA TOPLAM 90 SORU SORULACAK
İki bölümden oluşacak sınavın birinci bölümü 09.30’da, ikinci bölümü ise 11.30’da başlayacak olup, öğrencilere toplam 50+40 olmak üzere toplam 90 soru sorulacak.

Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek; ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve 60 dakika sürecek.

Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar olmak üzere 50 soru; sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20’şer olmak üzere 40 soru yöneltilecek.

Sınavın sonuçlarının da 22 Haziran’da açıklanacağa belirtildi.

PAZAR GÜNÜ DE SINAV VAR
3 Haziran Pazar Günü de eski adıyla Devlet Parasız Bursluluk sınavı yeni adıyla İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı da (İOKBS), 3 Haziran Pazar Günü yapılacak.

Cumhuriyet Ortaokulu ve Tuzgölü Anadolu Lisesinde yapılacak olan sınava, 600 öğrenci girecek ve 90 öğretmen görev alacak.

 31 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 743 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat