30 Mayıs 2018, 13:35 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Kültür Sitemiz durdu!

Kültür Sitemiz durdu!

Kültür Sitemiz durdu!...


Geniş iftihar vesilesi olarak bahsedilip yerinin ayrıldığı, planının hazırlandığı, ihalesinin de yapılıp inşaatına Haziran:2017’de başlanıldığını gördüğümüz Kale mahallemize inşa edilen KÜLTÜR MERKEZİ’inde çalışmalar: DURDU!  İnşaat Nisan’ın ilk haftalarından bu yana iki-üç eleman (işçi) çalıştırılarak ağırdan yürütülürken şimdi tamamen DURMUŞ vaziyettedir. İnşaatta kullanılan malzemeler de tırlarla çekilip götürülmüştür. İnşaat etrafına dökülen, yağmurdan korunma için dökülen TOPRAK da öylece durmakta iken cumadan kısmen alt kısımlara dolduruldu. Sitemizin yol seviyesi altında kalan temel duvar ve betonları siyahlanıp ziftlendi, biraz kısmı da toprakla kapatıldı ancak etrafında daha çok nemden korunulacak, tahkimlenecek ksımlar olup bunu bir an önce izale edilip caddenin ve sokağın ulaşıma  hizmet vermesi haline getirilmelidir. Yolu kullanan bazı otolarımız zorlanmakta, insanların, okul öğrencilerinin gelip geçmeleri bilmeceye dönüşmektedir.


Sitemizdeki durgunluk hali tamamen finansal olsa gerek, bu sene 2018’de tamamlanıp hizmete sunulacağının planlandığını ve ihalesinin de bu şartlara atıf yapıldığını bildiğimizden çalışmaların durması, gerçeklerin yanılgılı olduğunu mu sunmaktadır. Yoksa durum seçim dolayısıyla ertelenmiş midir? 2019’da yapılacağı bildirilen seçimin öne alınmasıyla finansal durum da kesilmiş midir? Seçimden sonraki hükümete mi bırakılmış.?. vs. ne ise inşaatın ince işlerinin neden devam etmediği hususlarını da olacak bir açıklamanın yapılması gereğinin de kanaatindeyim.             

Verilen sözlerin ve yapılan hizmetlerin bir SEÇİM hedefi olmaması  da dileğimdir.
DOĞALGAZ…

2011’lerden başlanıp gayretlerle sonunda 2017’de kavuşulan Doğalgaz ihtiyacımız  önce Yeni, Ekici, İstiklal mahallelerimize tesisi yapılıp hizmete sunulmuştur. Şimdilerde bu mahallelerimizden hâlâ evlerine ve iş yerlerine tesisi yaptırmayanlar çoğunluktadır. Mekan sahipleri acele de etmemektedirler. Tesis için bazı evrakların hazırlanması hususu işi akim bırakmakta olduğu kanaatindeyim zira yapılarımızın çoğunun yasal izinleri yoktur.

Sayın  mekan sahipleri, evlerinize doğalgaz tesisi yaptırmak hususunda gayretli olunuz. Kalorifer ve kömür sobası yakmanın, külünü de almanın verdiği islik, pislik ağır kokusundan ayrılıp doğalgaza yöneliniz. Çünkü bu gayretinizle diğer mahallelere de doğalgazın sırasının gelmesine de vesile olacaksınız. Arz ve talep olmalı ki işlerimiz yürüsün kanaatiyle Yeni, Ekici, İstiklal mahallesi sahiplerinden bunu beklemekteyiz.

İkinci durum ise diğer mahallelerimizledir: Kale, Sarıkaya, Hürriyet, Sanayi ve diğer mahalle sakinleri, mahallenize doğalgazın bir an önce tesissini yapılması için önce muhtarlarımıza akabinde ev sahiplerine gayret düşmektedir. Doğalgazın tesisinin yapılmasının öne alınması hususunda  abonelikte gerekli olan BAŞVURU yapınız. Bunun için işletmeye evraklarınızı tamamlayıp sununuz. İşletmece de bu husus nazara alınıp DOĞAGAZ TESİSİ döşenmesine neden olunacak olduğu kanaatindeyim. Ben şahsen kendi baş vurumu yaptım.

Belediye temsilcilerinin ve sivil kuruluşlar ile işletmelerin ilçemizin bütün mahallelerine tesisisin döşenmesi hususunda girişimci gayrette bulunmalarını ise tüm ilçe halkı beklemektedirler. Doğalgaz elemanlarının çalışmalarını başlatmaları gerektiği kanaatindeyim.

Şereflikoçhisarımıza doğalgaz daha önceki yıllarda hizmete sunulmalıydı, isteklerimizi uygulama yaparak öne almalıyız ve sağlamlaştırmalıyız. Sadece istemekle olmadığı ve uygulanabilirlikte de bulunmamız kanaatiyle geleceklerimizde huzurlu, temiz, rahat kışlar için doğalgaz  tesisinin biran önce tüm mahallelerimize yapılmasına gayret etmeliyiz.

Bu husustaki kanaatlerimi ve aciliyetini bildirmek istedim, düşüncelere arzolunur.

  31 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1185 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para