30 Mayıs 2018, 13:33 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Basın eğitici ve teşvik edici olmalıdır!

Basın eğitici ve teşvik edici olmalıdır!

Basın eğitici ve teşvik edici olmalıdır!...


   Dünya hayatındaki varlığımızın ruh üzerine giydirilmiş bir et ve kemik parçasından ibaret olduğu gerçeğine istinaden; dünya yaşamında misafir konumunda olduğumuzu her fırsatta hatırlatacak, insan olma bilincimizi her daim canlı tutacak ve manevi gelişimimize katkı sunacak nitelikte basın-yayın kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilecek, eğitici-öğretici ve teşvik edici yayınların son derece önemli olduğu düşüncesinde ve inancındayım.


  *Aile hayatının birliğinin ve bütünlüğünün korunmasını, ilkokuldan lise eğitimine ve hatta üniversite eğitimine kadar öğrenciler arasındaki ilişkilerin insanlık ve ahlak sınırları içerisinde olmasını;

  *Günlük iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesinde, ticaret ilişkilerinin sürdürülmesinde, ve ulaşım açısından araç trafiğinde insanlık ve ahlak sınırları dışına çıkılmamasını;

  *Ve yönetici konumunda olup sorumluluk sahibi kişilerin sorunlara samimi şekilde eğilim göstermelerini sağlama noktasında, medya aracılığıyla eğitici-öğretici ve teşvik edici çalışmaların gerçekleştirilmesinin -hele de günümüz ortamında- ehemmiyet taşıdığını görüyorum!

   Aynı zamanda bunlarla birlikte, hem bugünümüz hem de yarınlarımız için çok büyük önem taşıyan siyasi seçimlerde sağlıklı kararlar verilmemiz için de eğitici ve öğretici olması gereken medyanın, genel anlamda şuan ki durumuna baktığımızda bu yönde samimi gayretlerden ziyade tersi yönde bir çabanın sarf edildiğini görmek mümkündür.

   Fakat, taklitçi düzenin ve faizci kapitalist nizamın son buluşuyla Adil Düzen’e geçildiği zaman işbirlikçi medyanın da gerekli restorasyona uğrayacağına dair inancım yüksek seviyededir vesselam!


   31 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1175 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para