24 Mayıs 2018, 10:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Türk gençliğine bayram olarak armağan edildi

Türk gençliğine bayram olarak armağan edildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladık...


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladık.

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99.yılı törenle kutlandı.

Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program beğeniyle izlendi. Ancak, halk için ayrılan bölümde hiçbir vatandaşın olmayışı dikkat çekti.

Ayrıca; Cuma günü yapılması planlanan halk yürüyüşü de Ülkemizde genel bir yas olmasından dolayı iptal edilerek yapılmadı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Kürşad Emre Ekemen tarafından yaptı.

Ekemen konuşmasında; “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve cesaretle tek yürek olarak giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Atalarımız bu milletin geçmişi ise gençlikte geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler. Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatan topraklarını tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Vatan, bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinemizdir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
Türk ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlar; 19 Mayıs coşkusunun, gururunun hiç eksilmemesi ve nice 19 Mayıs’lara taşınmasını dilerim.” dedi.

Konuşmadan sonra Okulun öğrencisi Sümeyye Seyit tarafından “Bandırma Vapuru” isimli şiiri okundu.

Firuze Yıldız tarafından gençlik adına konuşma yapıldı. Yıldız konuşmasında; “Atatürk’ü seviyorsak bunu dil ile söylemek yeterli değildir. Atatürk’ün dileklerini gerçekleştirmek gerekir. Onu; kişiliğiyle, yaptığı inkılaplarla, örnek almamak, onu unutmak mümkün değildir. O hiçbir zaman unutulmayacak” dedi.

Program; Jimnastik gösterisinin ardından İbrahim Kandemir isimli öğrenci tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okunduktan sonra okulun öğrencileri tarafından Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasıyla devam etti.

Tuzgölü Anadolu Lisesi öğrencileri müzik öğretmeni Evrim Tan yönetiminde hazırladığı halk oyunları grubu sahne aldı.

Birbem Öztürk tarafından “19 Mayıs’ta Düşünceler” isimli şiir okunduktan sonra Gençlik koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Buna göre;

19 Mayıs Gençlik Koşusunda erkeklerde dördüncü olan Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hasan Afacan ile kızlarda dördüncü olan Dr.Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyye Seyit’e ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile Gençlik Spor Müdürü Bahri Akyıldız tarafından verildi.

19 Mayıs Gençlik Koşusunda erkeklerde üçüncü olan Şereflikoçhisar Tuzgölü Anadolu Lisesi öğrencisi Asif Gülücü ve kızlarda üçüncü olan Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi öğrencisi Berfin Okan’a ödüllerini Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Mehmet Kutluay ile İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Demircan tarafından verildi.

19 Mayıs Gençlik Koşusunda erkeklerde ikinci olan Şereflikoçhisar Tuzgölü Anadolu Lisesi öğrencisi Alican Günay ve kızlarda ikinci olan Şereflikoçhisar Tuzgölü Anadolu Lisesi öğrencisi Firdevs Yılmaz’a ödüllerini Garnizon Komutanı Tankçı Albay Nuri Dilsiz ile Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından verildi.

Ve 19 Mayıs Gençlik Koşusunda erkeklerde birinci olan Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Erdoğan ile kızlarda birinci olan Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Bostancıoğlu’na ödüllerini Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından verildi.

Tören, Atatürk sergisinin gezilmesinden sonra sona erdi.

  24 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 978 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat