24 Mayıs 2018, 10:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kadın Girişimciler Derneği Açıldı

Kadın Girişimciler Derneği Açıldı

Kadın Girişimciler Derneği Açıldı....
İlçemize, Başkanlığı’nı Öğretmen Yazar Nezahat Göçmen’in yaptığı Şereflikoçhisar Kadın Girişimciler Derneği açıldı.

Ticaret Odası’nın toplantı salonundaki açılışa; Hiçbir protokol katılmazken Sivil Toplum Kuruluşu olarak Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, siyasi partilerden CHP İlçe Başkanı M.Celal Ünsal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kızılay Başkanı Ömer Karacan ile Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri ve kadınlar katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Levent Koçak; “Milli Kurtuluşumuzun Ulusal Egemenliğin ilk adımı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99.yılını büyük bir heyecan ve coşku ile kutluyoruz. Vatanımız için canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Dernekler topluma faydalı hizmetler geliştirir, toplumda kültürel dayanışma, birlik ve beraberlik sağlayan toplumda biraraya gelen topluluklardır. Bu vesileyle Şereflikoçhisar’da kurulan Kadın Girişimciler Derneği’nin açılışını yapıyoruz. İlçemize hayırlı olsun”dedi ve açılış kurdelesini kesti.

Açılışta Başkan Yardımcısı Meryem Zorlu da bir konuşma yaptı. Zorlu konuşmasında; “Nezahat Öğretmenimle, ilçemizde böyle bir derneğin olmayışını karşılıklı olarak istişarelerde bulunduktan sonra bir dernek kurmaya karar verdik. Önemli olan derneğin kuruluşu değil bundan sonraki faaliyetleridir. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini aile bütçelerine katkıda bulunmaları ekonomik ve toplumsal alanda, daha geniş yer alabilmeleri için hepbirlikte elele mücadelemizi sürdürme kararındayız. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Derneğin Başkanı Nezahat Göçmen; “Bu güzel anlamlı günde böyle güzel bir dernek açmak nasip oldu ilçemize. Bu derneğin adı kadın derneği ama hepimizin derneği. Hep birlikte büyük adımlar, hızlı adımlar atma niyetindeyiz.
Ben ilçemdeki eksikliği tespit ettim. İlçeme gelenler, ben gezi yazarıyım. Gittiğim yerden bir masa örtüsü, çanta ya da kupa alıyorum. Bunlar ilçemde neden olmasın?dedim. Bu eksikliği hissettim. Kosgeb’ten destek alamadım. Tamamen kendi emeklerimle, kendi emekli paramla bunları yapmaya çalıştım. Umarım, ilçeme faydası olur. Ülkeme, dünyaya, İlçe kültürüne katkıda bulunmaktı amacım. Hep birlikte bunu destekleyeceğiz. MUGİ’yi de hepbirlikte büyüteceğiz. Derneğimizi hep birlikte büyüteceğiz.

Bundan sonra Kadın Girişimciler Derneği adı altında etkinliklerimiz olacak. En yakında dolunayda yemek. Çöl’de yemek yapacağız. Türkiye’de, Dünya’da da bir ilk olacak. Yalnız sizlerden çok ama çok rica edecem demek istemiyorum hepbirlikte yürümek istiyorum. Bir ekip oluşturacağız. Hepimiz elimizi bu derneğe koyacağız. Hep birlikte yürüyeceğiz.

Ayrıca; Aslan Bey’e de teşekkür ediyorum. Kendisi dernek için ne yapabilirim?dedi. Ve kendisi de 3 ton buğday hibe etti. Bez torbalarda bulgur ortaya çıkacak Kadın Girişimciler Derneği adı altında. Bala’da, Nallıhan’da var sadece ilçemizde yoktu ama bundan sonra ilçemiz kat ve kat daha büyüyecek bu etkinliklerde diye düşünüyorum.

Flamingoya, Tuzgölü’ne sahip çıkmalıyız. Kültürümüze sahip çıkmak zorundayız. Geçenki toplantımızda da damat kahvesine ilk Koçhisar’da tuz atıldığı konusunda kültürümüze sahip çıktık, çıkmalıyız da. Öyle ya da böyle insanlar kültürüne o kadar güzel katkıda bulunuyorki biz bunlara sahip çıkalım.”dedi.

Tekrar söz alan Levent Koçak da; “Biz Sivil Toplum Kuruluşları olarak Ticaret Odası olarak bu tür etkinliklere her zaman açığız. Kadınlarımızın iş hayatına katılmalarını biz çok arzu ediyoruz. KOSGEB’in kurallar çerçevesinde bazı hususları dile getirmek lazım. KOSGEB’te çok böyle üretime dayalı destekler söz konusu. 50 bin TL ile 700 bin TL’ye kadar yatırımlara KOSGEB teşvik veriyor. Özellikle kadın olması, Genç Girişimci olması kredinin olmasında öncelik sağlıyor. Biz KOSGEB’le ilgili çalışmalar yapacağız. Burda eğitimler düzenleyeceğiz. Özellikle bayanların katılmalarını istiyoruz. Onların ekonomiye katkıları daha da iyi olacak. Özellikle ilçemizin kültürel, ekonomik katkısında kadınların eli değerse biz daha başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Tuz Gölü ile ilgili bir çalışma yapmak istiyoruz bizde. Tuz Gölü’nün turizm olarak ilçemize katkı sağlaması için projeler geliştireceğiz. Otoban yapılıyor. Bu E-90 Karayolunda bir azalma söz konusu olacak. Biz ticari olarak bunu bertaraf etmek için Tuz Gölü’yü marka haline getirip kişilerin bu yolu kullanmalarını öne sürmek istiyoruz. Böyle bir çalışma yapacağız. Tabi bunuda Kaymakamlık, Belediye, STK’lar, Siyasilerle hep birlikte yapacağız. Gönül isterdiki burası kalabalık daha da artsın. Katılım çok önemli. Katılım olmazsa burası kısır kalıyor ve tanıtımımızı iyi yapamıyoruz.” dedi ve hem oda olarak hem şahıs olarak her zaman bu tip ilçeyle alakalı hususlarda her zaman yanlarında olduğunu vurguladı.

Konuşmalardan sonra Öğretmen Yazar Nezahat Göçmen tarafından hazırlanan ve Tuz Gölü ile Flamingoların basıldığı çanta, kupa ve masa örtüleri tanıtıldıktan sonra açılış sona erdi.

  24 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1764 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Levent
Nasıl yani Tecep Bey?
Fotoğraflar montaj mı ?
Recep GÜRSES
Hayırlı ve başarılı olsun fakat açılışta KADIN göremedim.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat