24 Mayıs 2018, 10:17 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Asfalt çalışması başladı

Asfalt çalışması başladı

Asfalt çalışması başladı...


İlçemizde bir yandan Belediye bir yandan da Büyükşehir Belediyesi olmak üzere her iki taraftan asfalt çalışmaları başladı.

Büyükşehir Belediyesi şehir merkezindeki ana caddelerde asfaltlama çalışması yaparken, İlçemiz belediyesi isee-90 altındaki mahallelerde çalışıyor.

Konuyla ilgili olarak sati kaplama yapılmaya başlanılan Hacıembiya Mahallesinde yerel basınla biraraya gelen ve açıklama yapan Belediye Başkanı Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya da teşekkür etti.

Yolları nitelikli hale getirmek için en son teknoloji ürünü olan sathi kaplama aracı satın aldığını belirten Belediye Başkanı Polat; “Belediyemizin demirbaş envanterine dahil olan sathi kaplama aracımızın 8 ton bitüm, 12 ton da mıcır haznesi bulunuyor.

Amacımız, sathi kaplama gibi çalışmalar ile vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya çalışmak yazın tozdan, kışın çamurdan vatandaşlarımızı kurtarmaktır. Bu anlayışla Hacıembiya mahallemizde birçok cadde ve sokakta sathi kaplama çalışması başlattık. Bugünde Hacıembiya mahallemizde ekiplerimiz çalışmalarına hızla devam ediyor. Buradaki çalışma bittikten sonra ekiplerimiz, Tuzla mahallemizdeki cadde ve sokaklarda sathi kaplama çalışmasına başlayacaklar.

Sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmamız havanın müsaade ettiği süre zarfına kadar hızlı bir şekilde devam edecek. Günde ortalama 2-3 km kaplama yapabilen sathi kaplama aracı aynı anda hem zift hem de mıcır seriyor. Peşinden gelen silindir yüksek basınçla yolun mukavemetini arttırıyor.
Sathi kaplama çalışmamızın mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.


 24 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1081 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


hüseyin cahit ayhan
Benim çocukluğumun geçtiği ve halende gidip geldiğim Şereflikoçhisarın en eski mahallelerinden olan Sarıkaya Mahallesi ne nedense Belediye tarafından asfalt yapımı göremedim sadece geçenlerde gittiğimde yollara yama yapılmış halbuki aşağı mahallelerde yollar sıfırdan yapılıyor acaba belediyemiz bu eski mahallenin partizan görüşlerinden dolayımı böyle bir yaklaşım içindeler kendi adıma çocukluğumun geçtiği mahalle çok virane görünümünde konu hakkında mahalli ve belediyemiz yetkilililerinden şereflikoçhisarın eski mahallesine sahip çıkmasını rica ederim.

Saygılarımla,
Hüseyin Cahit AYHAN
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat