16 Mayıs 2018, 14:43 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kudüs’teki katliam protesto edildi

Kudüs’teki katliam protesto edildi

Kudüs’teki katliam protesto edildi...


Tüm yurtta olduğu gibi Şereflikoçhisar’da da AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Tatbikat Cami önünde, düzenlenen basın açıklaması ile İsrail’in Filistinliler üzerindeki zulmü protesto edildi.

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı olarak Filistin’de yaşanan kanlı saldırıya, İsrail’in zulmüne tepki göstermek için Tatbikat Cami önünde gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına; Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu ile vatandaşlar katıldı.

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Erkan Seyhan, basın açıklamasında İl Başkanlarının toplu olarak yaptıkları açıklama metnini okudu.

Açıklamanın başlangıç bölümünde şöyle denildi:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir.
Bu girişim bizim için yok hükmündedir.
ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve Uluslar arası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir.

Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslar arası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır.
BM Genel Kurulu’nun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Ortadoğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir.

Açıklamanın son bölümü ise şöyle:
Türkiye, bu hukuksuzluğa karşı, dönem başkanı olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler gibi uluslar arası platformlarda ve ikili temaslar vesilesiyle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.
Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur.

Ümetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldu-bittilerle işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız.

Unutulmamalıdır ki bölgenin huzur ve istikrarı, ancak Kudüs’ün çoık dinli, çok dili, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir.

Binlerce Filistinlinin kanlarının dökülmesinden, İsrail kadar ABD’nin de sorumluluğu vardır.
İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs, Müslümanların kırmızı çizgisidir, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir.
Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir.

Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.”

  17 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 910 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat