16 Mayıs 2018, 14:35 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kız Kur'an kursu 120 öğrenci kapasiteli

Kız Kur'an kursu 120 öğrenci kapasiteli

Kız Kur'an kursu binasının temeli atıldı...
Zeytin Dalı Hafızlık Kız Kur’an Kursu binasının temeli atıldı.

Şereflikoçhisar Zeytin Dalı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

İmam Hatip Lisesi Mezunları, Sevenleri ve Mensupları Derneği’nin öncülük ettiği Hafızlık Kız Kur’an Kursunun temel atma törenine; AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, eski İl Başkanı 27.Dönem Milletvekili Aday Adayı Mustafa Nedim Yamalı, İl Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Belediye Meclis Üyeleri, Partililer ve vatandaşlar katıldı.
Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan tören de ilk olarak Hafızlık Kız Kur’an Kursu hakkında kısa bir bilgi verildi.

4000 m2 alan üzerinde, 3 katlı, 120 öğrenci kapasiteli ve bölge A sınıfı bir Kur’an kursunun yapılacağı belirtilirken vatandaşların yardımı için Ziraat Bankası ıban; TR32 0001 0000 2976 2647 4550 01 nolu hesap açıldığı belirtildi.Tören daha sonra yapılan konuşmalarla devam etti.

BELEDİYE BAŞKANI FERDA POLAT;
Tören de ilk konuşmayı Belediye Başkanı Ferda Polat yaptı. Polat konuşmasında; “Peygamber Efendimiz hadisinde ifade ettiği gibi hayır yapan hayırlara vesile olan hayır yapan kadar sevap alır hadisiyle yola çıkarak hepimiz Allah izin verirse bu eserden sevap olmak için hep birlikte yarışacağız.
Bu eseri inşa eden ve bu sorumluluğu yüklenen çok değerli İmam Hatip Mezunları ve Sevenleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri,  gerçekten çok tecrübeli bir ekibe sahipler. Her zaman olduğu gibi bizler şahsım ve Şereflikoçhisar Belediyesi olarak bu esere elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız. Bu eserlerin hepsi yardımsever vatandaşlarımız tarafından gerçekleştiriliyor. Burada bulunan değerli İl Başkanlarım demirini ve çimentosunu Büyükşehir Belediyesi’nden alır, Yönetim Kurulu Üyelerine teslim ederse geriye kalanı da bizler Allah’ın izniyle gerçekleştiririz” dedi ve kursun hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

27.DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSTAFA NEDİM YAMALI
Daha önceki İl Başkanı 27.Dönem Milletvekili A.Adayı Mustafa Nedim Yamalı; “Hamdolsun son 15 sene memleketimizin her yerinde her bölgesinde camilerin, külliyelerin Kur’an kurslarının İslam’a hizmet eden binaların çok yoğun bir şekilde inşa edildiği bir dönem oldu.
Bu eser birliğimizin, beraberliğimizin ve inancımızın sembolü mekanlardan bir tanesi. Özellikle son haftalarda, son günlerde Batı tarafından Avrupa’dan inancımıza bu yoğun saldırılarının olduğu bir zamanda Kur’an-ı Kerim’in ayetlerine hakaretleri saldırılarının olduğu bir dönemde, bu tür eserlerin inşa ediliyor olması, temelinin atılıyor olması herhalde milletimizin bu aleme verdiği en büyük cevaptır. İnşallah bu eserlar artarak devam edecek ve birliğimizin, beraberliğimizin inancımızın, dinimizin inşallah sembolü olarak kıyamete kadar bizleri burada temsil edecektir.
Fedakar ve kahraman insanların sayesinde bu eserler oluyor, kendiliğinden olmuyor. İnşallah güzel başladığı gibi hızlıca bu eserin bitmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Şereflikoçhisar’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.

İL BAŞKANI HAKAN HAN ÖZCAN
İl Başkanı Hakan Han Özcan da; “Şereflikoçhisar ismine yakışır bir şekilde Şerefli bir işe daha imza atıyor. Allah hepinizden razı olsun.
Bu yapılan hizmetlerle hamdolsun birçok ihtiyaç olan yere ve zaten Kur’an kursunun isminin mesajıyla da bir çok anlamlı işlere imza olsun. Bizler süreçlerin ağır olduğu süreçlerde, 28 Şubat sürecinde kat sayı mağduru olmuş bir kardeşinizim.
Sırf İmam Hatiplere kat sayı mağduriyetinden dolayı Meslek Liselerini de aynı şekilde aynı kategoriye koydular. Ve şuan devletin üretiminde hem zihinsel hem sanayisel üretiminde bir çok şekilde bizi geri bırakmaya çalıştılar. Ama rabbim buna müsaade etmedi. 1000 yıllık sürecek, 100 yıllık sürecek şeyler milletin birlikteliyle, milletin adamıyla, Allah’a şükürler olsun bu devam ettirilmedi ve Türkiye’de, Ülkemizde ve bölgemizde büyük değişim ve dönüşümleri imza atan bir liderin arkasında bu millet sapa sağlam durdu.
İnşallah önümüzdeki dönemlerde ülkemizi her zaman taş üstüne taş koyan 16 yıllık bir zaman gördük. Bizler yapmaya devam edeceğiz. Onlar yıkmaya niyetlensinler. Bu milleti, bu devleti, nasıl yıktırmadıysa aziz millet, 15 Temmuz’da, önümüzdeki günlerde de bir çok belalarda ve bu gibi badirelerde inşallah bu millet, devletinin yanında devam edecek.
Tabi bu Kız Kur’an kursu buradan böyle çok hem hafızlarımız çıkacak, yeni yeni Fatmalar yetişecek, yeni yeni Ayşeler yetişecek. Allah hepinizden razı olsun. Bizlerde üzerimize ne düşerse her zaman yanınızdayız. Allah yar ve yardımcınız olsun”dedi.

Konuşmalardan sonra yapılan duanın akabinde temel atma törenine geçildi.

Kız Kur’an Kursunun temeli, protokol tarafından atıldıktan sonra düzenlenen program sona erdi.

  17 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1004 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat