16 Mayıs 2018, 14:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hıdırellez ve Anneler Günü

Hıdırellez ve Anneler Günü

Hıdırellez ve Anneler Günü iki etkinlik birlikte kutlandı
















Belediye tarafından Hıdırellez Şenliği ve Anneler Günü programı düzenlendi.

Programa; Ankara Bölge Milletvekili Murat Alparslan ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bünyamin Ateş ile eski İl Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Murat Köse de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını Belediye Başkanı Ferda Polat yaptı. Hıdırellez’in anlamı ve öneminden bahseden Başkan Polat, İlçeye yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Göreve geldiği zaman Belediye’nin 33 milyon lira borcu olduğunu, bunun 15 milyonunun Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğini, 18 milyonunda ilçe Belediyesi tarafından ödendiğini söyleyen Başkan Ferda Polat; “Kır düğün salonunun bittiğini, Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun bittiğini, Kültür Merkezi’nin 9.aya kadar biteceğini, Tuz Gölü’nün kenarına 15 dönümlük araziye Rekreasyon tesisin temelinin atıldığını, 9.ayda açılışın yapılacağını, Hastanenin oraya şehitlik yapıldığını, önümüzdeki günlerde açılışının yapılacağını, Şereflikoçhisar Belediyesi olarak 3 mg’lık Güneş Enerji sistemi santralının kurulma aşamasında olduğunu, OSB’nin alt yapı projesinin bittiğini, şu anda proje üzerinde çalışıldığını, önümüzdeki günlerde OSB’nin temelinin de atılacağını ve Şereflikoçhisar’dan mutlaka tren yolunun geçeceğini, gecikmesinin nedeninin Kırşehir, Şereflikoçhisar, Aksaray güzergahını kullanmak için olduğunu, kısa zamanda ihale yapılacağını, AK Parti hükümetinin İmar barışı şeklinde bir karar aldığını, özellikle ilçemizde %80 konutlarda sıkıntı olduğunu, bu sıkıntılar için İmar barışından yararlanılması gerektiğini” söyledi.

Atatürk Parkını, Kır Düğün Salonunu ve Rekreasyon tesisinin Belediye tarafından çalıştıracağını dile getiren Başkan Polat; “24 Haziran’da sandığa gideceğiz. Ak Parti’nin bu ilçeye çok büyük faydaları oldu. Hatırlar mısınız içeceğimiz su yoktu. Bırakın içmeyi, mutfağımızda kullanabileceğimiz su yoktu. Hamdolsun şimdi içeceğimiz, çay yapacağımız suyumuz var. Bugün vefa günü. Bu vefayı 24 Haziran’da hep birlikte sandıkta Allah izin verirse AK Parti’yi bir kez daha güçlü bir şekilde Allah’ın izniyle hem Cumhurbaşkanımızı hem de Ak Parti Meclisimizi güçlü bir şekilde yeniden yoluna devam ettirmemiz gerektiğini inanıyor ve sizlere güveniyorum.Gününüz kutlu olsun” dedi.

MİLLETVEKİLİ MURAT ALPARSLAN;
Bölgemiz Milletvekili Murat Alparslan da; “Bu millet asil ve kahraman millet. Bu millet şanlı bir tarihe sahip. Zengin bir kültüre sahip. Bu millet geçmişte çok büyük bedeller ödedi, çok büyük badireler atlattı. Pek çok oyunlarla pek çok tuzaklarla karşılaştı. Ama hamdolsun hepsinden çıkmasını bildi. Hepsinin üstesinden geldi. Bu topraklarda 1071’de başlayan kutlu yürüyüşümüz bu tür sıkıntıları atlatarak bugünlere kadar kavuştu ve inşallah bu milletin kutlu yürüyüşü çok daha güzel günlerle devam edecek. İşte sizler bu işlerde hep omuz omuza verdiniz, birlik ve beraberliğinizi muhafaza ettiniz. Devletin, ülkenin, vatanın, bayrağın tehlikeye düşürülmeye çalıştığı heran dimdik, durarak o türlü tehlikelerin hepsini bertaraf ettiniz. Ve inşallah önümüzdeki süreçtede çok daha güzel, çok daha aydınlık günlere sizlerin kararlı, omuz omuza yürüyüşle birlikte çok daha kısa sürede erişeceğiz.

24 Haziran seçimleri arifesindeyiz. Bu seçimler öncesinde birileri, Haydi seçime, haydi er meydanı diye boş laflarla meydan okuduktan sonra haydi o zaman 24 Haziran’da seçimi yapalım dendiğinde nasıl sağa sola kaçtıklarını, bu seçim nerden çıktı? Bu seçim erken, bu seçim baskın. Biz bu seçime hazır değiliz diye hem içerden hem dışarıdan bu seçimi engellemeye nasıl çalıştıklarını hep beraber görüyoruz.

Onların tek seçim derdi var. Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak. Onun ötesinde hiçbir beyanları yok. Bu seçimler sadece Türkiye Cumhuriyet’inin seçimleri değil. Bu seçimde ne yapalım, nasıl yapalım?, kimi kimle biraraya getirip dört benzemezi bir torbaya koyup nasıl sandıktan çıkarılarım da  AK Parti’yi Cumhur ittifakını Recep Tayyip Erdoğan’ı engelleyelim hesapları var. Ama hamdolsun bu milletin feraseti. Her türlü oyunu, her türlü tuzağı bozacak ve inşallah 24 Haziran akşamı bu millet, tekrar kendisinin karşısında şer güçlerle ittifak edenlere cevabını net bir şekilde verecek. Hem Cumhurbaşkanımızı güçlü bir şekilde seçilebilmesi hem de onun elinin Mecliste güçlü olabilmesi için mecliste de güçlü bir AK Parti grubun olabilmesi için hem Cumhur ittifakına hem AK Parti’ye hem de Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü bir desteği  bugüne kadar olduğu gibi sizden bekliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin mehter takımı ile seymen ekibi gösterilerini sunduktan sonra yılının annesine hediye verildi.

Yılın annesi, çocuğu engelli olan Nazmiye Keskin seçilirken Keskin hediyesini Milletvekili Murat Alparslan’dan aldı.

Engelli haftası nedeniyle de engelli öğrecilere de Belediye tarafından birer saat hediye edildi.

Kültür Bakanlığının ses sanatçıları Fatma Mete İlhan ile Hamit Alp sahne alırken sanatçıların seslendirdikleri oyunlarla programa katılan gençler ve vatandaşlar oyun oynayıp halaylar sektiler.



  17 Mayıs 2018



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 999 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat