09 Mayıs 2018, 14:04 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı

Belediye Meclisi toplandı...


Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığında, AK Parti Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ’un yokluğunda yapıldı.

Toplantıda 6 gündem maddesi ile biri MHP Meclis Üyesi Halil Şahan’a ait önergesi ve diğeri Evren İlçesindeki bir Şehit annesinin önergesi olmak üzere toplam iki gündem dışı önerge görüşüldü.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER;
Meclis toplantısında ilk olarak gündemdışı önergeler görüşüldü.

Evren İlçesinin Altınbaşak (Kürtü) Mahallesinden şehit Uzman Çavuş Sercan Öztürk’ün annesi nin talebi doğrultusunda Altınbaşak mahallesine ait yaklaşık 300 m.’lik mezarlık alanının direk dikilerek tel örgü ile çevrilmesi talebi oybirliğiyle kabul edildi.

Diğer bir önerge de MHP Meclis Üyesi Halil Şahan’ındı.
Halil Şahan; “Çarşı Merkezinin otopark sorununun çözülebilmesi için mevcut İmar planında Ekici Mahallesi 151 Ada, 14 ve 3 parsellerin kuzeydoğusunda kamu otopark alanı olarak ayrılmış bir alan bulunmaktadır. Bu alan Ekici Mahallesi 151 Ada 14 parselin tamamı ve 151 ada 3 parselin bir kısmının da otopark alanı olarak İmar Plan değişikliği yapılması ve ilgili parsellerin kamulaştırılarak çarşı merkezinde otopark probleminin kısmen ortadan kaldırılması için İmar Plan değişikliği talebinde bulundu.

Niye önerdiğini açıklayan MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; “4 yıldır inşaat ruhsatlarına otopark bedeli adı altında Büyükşehir’e bir pay yatırılıyor. Ve kanun derki; Otopark bedeli olarak yatırılan bu paralar, otopark hizmeti ile ayrılması gerekir. Başka yere harcanmaz. Dolaysıyla bizim ilçeden giden sadece Büyükşehir’e dünya kadar bir bedel. Bu bedel bile harcanmış olsa büyük çoğunluğu buradan karşılayabiliriz. Ve buradaki İmar Planı değişikliği talebidir. Kamulaştırma şartı koyarız. Bugün ödeneğimiz yoksa yarın yapılır. Otopark şuanda çarşı merkezine büyük ihtiyaç. Büyükşehir’e; “Otopark bedeli olarak yatırılan paraların yine ilçemize otopark yapın” talebi ile giderseniz Belediye Başkanının otopark konusunda hassas olduğunu ben kendim biliyorum ve bunda da yardımcı olacağını düşünüyorum”dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat da; “Bugüne kadar herhangi bir istimlak çalışması yapmadık. Özellikle, Belediyemizin herhangi bir yeri istimlak yaparak para ödeyecek durumu yoktur.
Bizim görüşmelerimiz var. Herhangi bir sorun ve sıkıntı yok. Bu sene ilçenin otopark yapılabilecek okullarımızı Kaymakam Bey’le görüştüm. Okul bahçelerini otopark olarak yazın açacağız. Kısa süre içerisinde de 9.ay veya 10.ay gibi Kültür Merkezi’nin altındaki otoparkımız hayata geçecektir”şeklinde konuştu.

Halil Şahan’ın önergesi, oy çokluğuyla red edildi.

GÜNDEM MADDELERİ
6 Gündem maddesi de sırasıyla oylamaya sunuldu.

Gülhüyük Mahallesindeki plan tadilat talebi, Boğaziçi Mahallesindeki plan tadilatı talebi, Yeni Sanayi Sitesi ile Kacarlı yol ayrımı arasında kalan yerlerde İmar plan revizyonu yapılması talebi, Mustafacık Mahallesindeki İmar plan tadilatı talebi ve Emek Mahallesinde İmar plan tadilat talebi oybirliğiyle İmar komisyonuna sevk edildi.

5393 Sayılı Belediye kanununun 64.maddesi gereğince 2017 mali yılına ait kesin hesap okunduktan sonra oybirliğiyle kabul edildi.

  10 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1447 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]