09 Mayıs 2018, 14:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kaymakamlıkta Seçim Toplantısı

Kaymakamlıkta Seçim Toplantısı

Kaymakamlıkta Seçim Toplantısı...


24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin düzen içerisinde yürütülmesi hakkında Başbakanlık bir genelge yayımladı.

Yayımlanan genelgenin kamuoyuna duyurulması için Vali Ercan Topaca tarafından kaymakamlıklara gönderilen genelge, ilgili kuruma ve basına dağıtıldı.

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından da Tuzgölü toplantı salonunda seçimler hakkında Kaymakam Sedat Yıldırım Başkanlığı’nda bir toplantı yapıldı. Basına kapalı toplantıda fotoğraf çekilmesine de izin verilmedi.


AÇIKLAMA
Gazetemize gönderilen açıklamada; “Seçimlerin başlamasından bitimine kadar seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü” ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla yayımlanan genelgede şu hususlara değinildi:

“24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin düzen içerisinde yürütülmesi hakkında Başbakanlığın 2018/7 nolu Genelgesi 03 Mayıs 2018 tarihli 30410 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

24 Haziran 2018 Pazar Günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Anayasanın 79.’cu maddesinde öngörülen “Seçimlerin başlamasından bitimine kadar seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü” ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulu ile İl ve İlçe seçim kurullarının bu kapsamdaki çalışmalarına tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca; her türlü işgücü, araç ve diğer malzeme desteği verilmesi önem taşımaktadır.
Bu itibarla, 24 Haziran 2018 Pazar Günü birlikte yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin başarıyla gerçekleştirilerek, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla; İlçe seçim kurulları başta olmak üzere seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisine ilişkin talepleri ivedilikle karşılanacak, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç – gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli personel desteği sağlanacaktır.

Bu kapsamda, başta İlçe Kaymakamları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ve güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken tüm önlemler alınacak, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami gayret ve duyarlılık gösterilecektir.”  10 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1041 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]