09 Mayıs 2018, 13:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

“Mugi” Bir geldi Pir geldi

“Mugi” Bir geldi Pir geldi

“Mugi” Bir geldi Pir geldi...
Şereflikoçhisar’a bahar geldi
Söyleyecek sözümüz var
Üretecek gücümüz var

Dünyayı gezdim gördüm. Doğduğum ve yaşadığım çevrenin yarattığı özellikleri sezdim, o sezgilerden düşler ürettim, düşleri projelere dönüştürdüm, projeleri yaşama taşıdım. Öncelik Şereflikoçhisar olmak üzere Türk ve Dünya kültürüne katkıda bulunmak amacındayım.

Mugi doğdu. Mugi büyürken yanımda olan; Mugi flamingo karakterlerimin çizimini yapan Değerli dostum Didem Gürsel’e,  Adres Patent’e, 5 ayrı dalda patent almamı sağlayan  Fatma Ergenç Şahin’e,  Mugi marka çizimini yapan  AVM ajans ve  mugigroup.com’u  Mugi’ye armağan eden Yaşar Şenyüz’e, Tasarımcı Buket Alçiçek’e,  şu anda hazırlık aşamasında olan mugigroup.com sitesinin  yazılımcısı Mehmet Çınar’a, üretimde en güzele ulaşmak için çaba gösteren Mugi  işçilerine,  bana ilham veren biricik kızım Gizem Göçmen’e, biricik oğlum Mustafa Kubilay Göçmen’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

Mugi patenti ile birlikte flamingo karakterlerinin patenti de alınmıştır. Dünya hızla dönerken, Şereflikoçhisar gün geçtikçe kendini yenileyecek, büyüyecek. Büyüme hızına yetişilemeyen ve her daim genç kalan bir ilçe olacağı inancındayım. Şereflikoçhisar İç Anadolu’nun ortasında marka modeli başlatmıştır. Marka modeli olmasıyla dinamiğini istikrarlı bir şekilde bünyesine yeni yeni etkinlik katarak büyüyecektir.

Mugi; Gün batımında büyüleyen, kıyısından bir avuç tuz ve Şereflikoçhisar havasıyla döndüğümüz sessiz ve eşsiz Tuz Gölü’müz ile buluştu. Yelpazesi geniştir.  Değişik ürünler yoldadır. Birçok ürün ile Mugi gelecek nesillere hazırlık yapmaktadır.

Bu yolculukta beni yalnız bırakmayan, dostlarıma, arkadaşlarıma, hemşerilerime sonsuz teşekkürler…

Nezahat GÖÇMEN

  10 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1578 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Levent
Eğer siz buradan sorulan bir soruya cevap vermek yerine,gerçek adını saklayanlar korkutucudur bu acizliktir diyerek insanları itham edip suçluyorsanız bu sizin ne kadar aciz olduğunuzu gösterir. Demek ki verilecek bir cevabınız yok ki bu yola başvurdunuz.Açıkca desenize MUGİ'nin Şereflikoçhisarla bir ilgisi yok,Mustafa ve Gİzem isimlerinden türetilmiş bir isimdir diye.
Mugi'nin lirik öyküsünü bilmek istiyorsanız sizi özel olarak Dolunay'da Tuz Gölü etkinliğimizde (tarihi belirlenince ileteceğim.)benimle tanışmaya davet ediyorum.
Mugi
Ablacım korttuğum için özür dilerim... Ama çok anlamı olan MUGİ yi bi açıklasan.Madem memleketini çok seviyorsun emekliliğini burda geçirsen. Öneri tabiki.
Levent
Oğlunun ve kızının adını vermiş.
Kim naapsın Koçhisarı. Millet ticaretine bakıyor.
Teşekkürler... Aslında gerçek adını saklayanlar her zaman korkutucudur.Cesurca gerçek adınızla sorunuzu yöneltmekten dahi acizsiniz. Kendinizi saklayıp da "MUGİ'nin Şereflikoçhisar ile ne alakası var?"sorunuzun yanıta gelince çok ilgisi var. Tuz gölü de dünyada bir tane değil. Flamingolarda...Bende sizin iyi niyetinizi anlıyorum. En kısa zamanda sizi gerçek isminizle ve Koçhisar'ımızla özdeşleşecek yeni markalarla görmek isterim. Mugi'nin hikayesi tamamen Şereflikoçhisar'a ve Şereflikoçhisar'da yaşanmışlığa aittir. MUGİ adıyla Şereflikoçhisar teması işlenmektedir.
flamingo mugi
Güzel ablam iyi niyetini takdir ediyorum. Ama mugi adının Şereflikoçhisar ile ne alakası var. Bu isim bizi nasıl temsil edecek. flamingo sadece tuzgölünde konaklamıyor ki.flamingoya öyle bir isim vereceksin ki şereflikoçhisar'ı, tuzgölünü çağrıştıracak.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]