02 Mayıs 2018, 13:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ziyarette önemli konulara değinildi

Ziyarette önemli konulara değinildi

AYBÜ Rektörüne ziyaret....
İlçemiz heyeti tarafından Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Doğan ziyaret edildi.

Aksaray Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanmasından sonra ilk defa ilçemiz heyeti tarafından yapılan ziyarette; Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Başkanı Erkan Seyhan ile Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak vardı.

“Hem Rektör ile tanışmak hem de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi için neler yapılabilir?” amacıyla yapılan ziyarette, Rektör Prof.Dr.Metin Doğan’ın ilçemiz heyetini sıcak karşıladığı belirtildi.

Ziyarette; 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı için Ziraat Mühendisliği ve Veteriner Hekimliğin açılması konusunda başvuruda bulunulduğu ancak Tarım ve hayvancılıkla ilgili bölümlerin (bitki teknikeri, aromatik bitkiler ya da hayvansal bölümler gibi) açılarak hem gençlerin kolay iş bulabileceği hem verim alınabilecek hem de ilçeye yararlılık konusunda hemfikir olunduğu öğrenildi.

Yurt ya da bina ihtiyacı konusunda; Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ticaret Odası tarafından el birliğiyle yapılabileceği dile getirilirken Öğretim Üyelerinin de Şereflikoçhisar’da ikamet etmesinin daha yararlı olacağı görüşü benimsendi.

Ziyaretin sonunda; Rektör Prof.Dr.Metin Doğan Kaymakam Sedat Yıldırım’a, Belediye Başkanı Ferda Polat’ta Rektöre günün anısına birer plaket takdim etti.

Rektör Prof.Dr.Metin Doğan’ın önümüzdeki günlerde ilçemize geleceği belirtilirken Rektörün Üniversite ile ilgili projelere destek vereceği kaydedildi.

  3 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1054 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat