02 Mayıs 2018, 13:43 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı Açıldı

Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı Açıldı

Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı Açıldı...


Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Fuarı, Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Ferda Polat, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme İl Koordinatörü Sabit Güven, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Turan ile Şahin Sert, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Turan yaptı.

Turan konuşmasında; “İlçemizde bulunan 5 mesleki ve teknik Okul tarafından hazırlanan stantlarımızı 8. ve 9.sınıf öğrencileri ziyaret edeceklerdir.

8.ve 9.sınıf öğrencilerimiz bu sene meslek veya eğitim alanını seçme kararı ile karşılaşacaktır. Bireyler bu dönemde kendilerine; “ben kimim?”, “Ne olmak istiyorum?”, “Nasıl davranmalıyım?”, “Hayat tarzı nasıl olmalıdır?” şeklinde sorular yöneltir ve bu sorulara cevap ararlar.

Bu tür sorulara verilen cevaplar doğrultusunda gelecekleri şekillenir. Bu nedenle öğrenci ve velilerin yeterli bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Meslek seçimiyle ilgili karar verme aşamasında, telaşa kapılmadan ve tesadüflere bırakmadan bilinçli davranılmalıdır.Birey kendi ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerine uygun mesleği seçerse işinde başarılı, mutlu, yaratıcı ve üretici olacaktır.

Gelişen teknolojiyle birlikte Endüstri 4.0 devrimi gerçekleşmiş olup Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu gelişime ayak uydurma çabası içerisindeyiz. Buradan da anlaşılacağı üzere Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme fuarları onların meslek seçimlerinde hayati önem taşımaktadır. Özellikle Türk ekonomisinin temel yapı taşı olan nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması ve güçlü bir Türkiye için Mesleki Tanıtım ve Yönlendirmenin önemi büyüktür”dedi.

Konuşmadan sonra Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterisi ile Şehit Murat Alkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan folklor gösterisi izlendi.

Folklor gösterisinin ardından ilçemizde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin stantları gezilip öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alındı.


  3 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 959 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat