02 Mayıs 2018, 13:16 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Gerek var mıydı?

Gerek var mıydı?

Gerek var mıydı?...


   İş icabı komşu ilçe Evren’e zaman zaman gidip geldiğimiz için Evren’in durumunu az çok bilirim.

   Nüfus olarak resmi bir rakam vermek gerekirse 2017 yılına göre Evren’in nüfusu, köyden mahalleye dönüşen köylerle birlikte 2753’dür. Kaynak: https://www.nufusu.com/ilce/evren_ankara-nufusu

   Ve yerel hizmetlerin gerçekleştirilmesi bağlamında Evren ilçesinin mevcut belediye binası fazlasıyla yetecek ve ihtiyaçları karşılayacak niteliktedir.

   Varsayalım ki bugün çok önemli bir gelişme yaşanılarak Evren’in nüfusu 30.000’lere, 40.000’lere geldi gibi bir durum olsaydı, o zaman denilebilirdi ki “nüfusun ciddi bir seviyede artmış olmasından dolayı mevcut belediye binası hizmetleri gerçekleştirmede yetersiz kalıyor”.

   Ki, böyle bir durumda olmadığına göre bir insan olarak ve bir yurttaş olarak merak ettiğim için soruyorum acaba bu şartlar altında Evren’e yeni bir belediye binası yapmaya gerek var mıydı?

   Artı, inşaatı bitmiş olan Evren’in yeni belediye binası haricinde Evren ilçesi Hükümet Konağı binasının kullanılmayan odalarını halka yönelik eğitici faaliyetler doğrultusunda değerlendirebilme gibi bir imkan varken, şuanda inşaat halinde olan Halk Eğitim Merkezi adı altında yeni bir beton yığınına lüzum var mıydı?

   Az öncede işaret ettiğim gibi nüfus çok ciddi bir oranda artar ve insan sayısının çokluğundan dolayı birtakım hizmetlerin sürdürülmesinde mevcut binalar yetersiz kalır ve yeni binalara ihtiyaç olur o ayrı bir mesele!

   Ama bu şartlar altında üretime yönelik icraatlara öncelik vererek iş-aş sorunlarını azaltma bağlamında girişimlerde bulunmak daha mantıklı sayılmaz mıydı?

   “Ne olursa olsun Evren’de olup bitenler seni ilgilendirmez” gibi bir düşünce içerisinde olunursa peşinen cevabım: Evren ilçesi yabancı bir ülkenin değil Türkiye’mizin bir parçası olduğu için beni ilgilendirmesi gayet doğaldır, ki Japonya’nın bir köyünde haksız ve yanlış bir uygulama varsa onun dahi,  insan olduğumuz için hepimizi ilgilendirmesi gerekir NOKTA!


  3 Mayıs 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1150 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]